Zayıflamak İçin Açlık Giderme Taktikleri

Zayıflamak için yapılan diyetlerle ilgili birçok merak edilen şeyler var. En çok sorunlardan birisi, neyi ne kadar yiyeceğimiz. Almam gereken kalori ve yağ miktarını, karnımız açken tam olarak düşünemeyiz.

Dengeli bir beslenme uyguluyorsanız, vereceğiniz her yarım kilo için 10 kalori almanız gerekmektedir. Bu rakam günlük aktivite durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. 65 kilo aktif bir kadının günlük alması gereken kalori miktarı 2000 kalori civarındadır. Bu kişi haftada 1 gün kilo vermek istediğinde, günlük kalori miktarından 500 kalori daha az yemek yemesi gerekmektedir.

Yapılan araştırmalara göre, günlük alınan kalori miktarının %15′i yağlardan sağlanıyor. Bu miktar kalp rahatsızlığı, obezite vb. riskler için yeterli bir rakam. Örnek verecek olursak 1500 kalorilik bir diyet programı yapıyorsanız günlük almanız gereken yağ miktarı maksimum 50 gramdır.

Vücudum için en faydalı sebzeler nelerdir?

Sebzeler daha faydalı,daha az faydalı olarak çeşitlilik gösterir. Yani faydasız sebze yoktur. Hepsi harika birer besleyicidir. Vücudumuzu hastalıklara karşı dirençli hale getirirler. En yararlı sebzeler olarak şu sebzeleri sıralayabiliriz; Ispanak, Havuç, Patates, Sarımsak, Brokoli..

Ispanak: İçerisindeki folik asitin kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Havuç: A vitamin kaynağıdır.

Patates: A ve C vitaminlerini içerdiği için oldukça faydalıdır.

Brokoli: A ve C vitaminleriyle birlikte folik asit içermektedir.

Sarımsak: Kansere karşı etkili pitokimyasallar içermektedir.

Vücudumuz için bir diğer temel kimyasal reaksiyonlarımızın gereksinim duyduğu besin sudur. Su; sindirimde, metobolizmanın düzenlenmesinde, vücut ısısının ayarlanmasında, kan basıncında ve fitness performansında etkilidir.

Açlık nasıl giderilebilir?

Canınızın çektiği bir yiyecek olursa o yiyeceği içeren diyet listelerine kısaca bir göz atın. Arkadaş çevrenizle bir arada bulunmak da sizi yiyeceklerden uzak tutacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kate Hudson Zayıflama Sırları başlıklı makalemizde kate hudson ve zayıflama sırları hakkında bilgiler verilmektedir.