Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

2019 yaklaşırken yılbaşı için planlar yapılmaya da başlandı. Nereye gidilecek, ne giyilecek derken bir yandan da yapılacak makyaj dahi düşünülüyor. Özel gecelerde bir kadının en önem verdiği detaydır makyaj. Hele ki yeni yıl gibi yepyeni planların yapıldığı, eğlencenin doruğa çıktığı ve güzel görünmenin en önemli olduğu bir günse makyaja biraz daha özen göstermek gerekiyor. Bu yazımızda yılbaşı makyajı nasıl yapılır konusunda detaylara yer vereceğiz. Katılacağınız ortamda makyajınızla güzelliğinizi ön plana çıkarmak isteyenlerdenseniz ufak tüyolar ile bunu başarabilirsiniz. Makyaja geçmeden önce yılbaşı için kıyafet, ayakkabı ve saç tarzınızı da çoktan belirlemiş olduğunuzu umuyoruz.

Yılbaşı Makyajı İçin Öneriler

Özel geceler için yapılacak makyajın en önemli adımı cildi makyaja hazırlamaktır. Yılbaşı makyajının nasıl yapıldığına geçmeden önce cildinizi makyaja hazırlamanızı öneririz. Hatta bir gece önceden cildinizi sıkılaştıracak ve rahatlamasını sağlayacak maskeler dahi uygulayabilirsiniz. Bu sayede makyajınızın daha canlı ve hoş görünmesini sağlamış olursunuz. Gelelim yılbaşı makyajı kısmına;

  • Cildinize uygun fondöten uygulamasını yaparak makyaja başlayabilirsiniz.
  • Fondöten uygulaması sırasında cildinizden 3-4 ton koyu kontür uygulayın.
  • Yılbaşı kadar özel bir gecede cildinizin parlak görünmesi için burun üstü ve dudak üstünüze highlighter uygulayabilirsiniz.
  • Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için en önemli detay kaşlarınıza uygun tonda kaş farı uygulamanızdır.
  • Koyu tonlarda bir far uygulayarak bu görünümü kalın bir eyeliner ile tamamlayabilirsiniz.
  • Eğlenceli bir mekana katılacaksanız gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak için takma kirpik kullanabilirsiniz.
  • Son adımda dudaklarınız için özellikle yılbaşı gecesine yakışır kırmızı bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı makyajı için öneriler arasında sedefli farların bu geceye yakışır seçimlerden olacağını belirtmekte de fayda var. Kıyafetten ayakkabıya, saç tarzınızdan makyaja kadar tüm detayları tamamladıysanız şık bir aksesuarın bu görünümü taçlandırması gerektiğini de unutmayın. Ayrıca son olarak makyajınızın gece boyu kalıcılığını artırmak için makyaj sabitleyici sprey uygulamayı da unutmayın. Yeni yıla mutlu ve kendinize güvenir şekilde girmenizi sağlayacak özel makyajınız tamamsa gecenin en güzel gözleri ile eğlence sizleri bekliyor demektir.

Bir önceki yazımız olan Gece Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde gece makyajı, gece makyajı için öneriler ve gece makyajı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.