San Diego Gezilecek Yerler Rehberi

Los Angeles, San Diego ve Las Vegas üçgeninde 2. durağımız San Diego için Los Angeles’dan yaklaşık 2 saate yakın yol katettik.

Bu yolda bizi yoran bir durum olmadı ama dönüşte korkunç bir trafikle karşılaşıp uykumuza da yeni düşerek arabamızı bir benzin istasyonuna çektik ve biraz uyuyup yola ancak öyle devam edebildik. Eğer ki siz de bizim gibi günü birlik bir gezi planlıyorsanız Los Angeles’e  dönüşte  trafiği mutlaka göz önünde bulundurun.

San Diego’da yapılacak alternatifler arasından biz kendimizce “en’lerimizi” belirleyerek günü birlik gezimizi organize ettik.

  • Sea World
  • Old Town
  • Mission Bay
  • ve La jolla Beach görmek istediğimiz yerlerdi.

Sea World: Hayatında katil  balinayı görme olasılığı hemen hemen “0”a  yakın olan birisi olarak Sea World’e gitmek isteğim aslında buradan geliyordu ve hiç abartmıyorum hayatımda ilk kez bir balina gördüğümde tüylerim diken diken olmuştu. İnanılmaz büyük bir hayvan.

Sea World biletlerimizi Universal studios ile birlikte kombine aldık. Böylece daha hesaplıya geliyor.

Bu park çok büyük ve gününüzün büyük bir kısmını kaplıyor. Çocuğunuz varsa buradaki hayvanları mutlaka görmeli, ilgisini çekecektir.

Kutup ayısı görüyor, yunuslarla birlikte yüzebiliyor, denizyıldızı ve manta balığına dokunabiliyorsunuz. Ben ödlek olduğum için size aktarabileceğim temas deneyimim yok ne yazık ki. Hayvan hakları içinde buranın kurmuş olduğu bir dernek var ztn her showun başında hayvanlara nasıl baktıklarıyla ilgili bilgiler veriyorlar.

Old Town: Meksika sınırdaki bu şehirde kendinizi Meksika’da hissetmek istiyorsanız doğru Old Town’un yolunu tuttun. Vahşi batı kasabasının içerisinde bir de küçük bir Meksika kasabası var adeta. Meksika ve vahşi batı hediyelikleri, enfes Meksika yemekleri, Frida kostümleri ve meksika müzikleri eşliğinde margarita yudumlama… Burayı şiddetle öneririm.

Mission Bay: Los Angeles’da göreceğiniz plajlara çok benziyor. Ama seçim yapmak gerekirse önerim La jolla olur.

La Jolla Beach: Çimlerin olduğu tepede oturarak muhteşem fotoğraflar çektirebilirsiniz. Hatta pasifik okyanusu üzerinde gün batımını en güzel izleyebileceğiniz yerdir.

Yemek için bizim tercihimiz Old Town içerisindeki meksika restaurantı oldu. Zaten San Diego’da sadece Meksika yemelisiniz. Herşeyi yerinde yemek lazım öyle değil mi?

Bir önceki yazımız olan Rodos Görülecek Yerler Rehberi başlıklı makalemizde rodos gezi rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.