Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Güzel görünmek isteyen bayanların vazgeçilmezi makyajdır. Makyaj cildin daha güzel görünmesi için neredeyse her kadının tercih ettiği bir uygulamadır. Ancak söz konusu güzellik olunca ufacık bir hata istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir. Özellikle ten ve saç rengine uygun makyaj yapmak istenilen sonuca ulaşmanın en önemli yoludur. Sizlere bu yazımızda saç rengine göre makyaj önerileri sunarak güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmanızı sağlayacağız.

Kimi zaman uyguladığımız rujun yüzümüzde eğreti durduğunu düşünürüz. Ya da doğru far rengi seçilmediğinde gözlerde istenilen buğulu bakışlar elde edilemez. Bu durumun en temel nedeni saç rengi ile uyumlu makyaj yapamamaktır. Bazı saçlar koyu tonları, bazı saçlarsa daha açık tonları taşıyabilmektedir. Bu nedenle makyaja başlamadan önce hem ten renginize, hem de saç renginize uygun tonlara karar vermeniz gerekir.

Saç Rengine Göre Makyaj Sırları

Siyah saça uygun makyaj

Siyah saçlı bayanlarda genellikle göz makyajına ağırlık vermek gerekir. Özellikle de esmer tene sahip olan siyah saçlı kadınların eyeliner ile bakışlarının güzelliğini ortaya çıkarmasında fayda vardır. Göz makyajını ön plana çıkardığınızda allık ve ruj seçiminizi açık tonlarda yapmanız gerekir.

Sarı saça uygun makyaj

Sarı saçlı ve beyaz tenli bayanların makyajda sadelikten yana tercihler yapması gerekir. Saç renginiz hayli iddialı olduğu için makyajınızı mümkün olduğunca doğal tonlarda yaparak hoş bir görünüm sergileyebilirsiniz. Gri ve pembe tonlarının sarı saçlılarda hayli şık duracağını belirtebiliriz.

Kızıl saça uygun makyaj

Saç renginiz kızılsa makyaj için tercih edeceğiniz renkler son derece önemlidir. Toprak tonları ve koyu renkler kızıl saçlar için ideal makyaja ulaşmayı sağlar. Ruj seçiminde de açık tonlardan uzak durarak bordo gibi koyu tonları tercih etmenizi öneririz. Saç rengine göre makyaj sırları arasında kızıl saçlar içinde siyah göz kaleminin mükemmel göz makyajı için vazgeçilmezlerden olduğunu belirtelim.

Kahverengi saça uygun makyaj

Genellikle buğday tenli ya da esmer tene sahip kadınların saç rengi olan kahverengi saçlar parlak renklerin rahatlıkla kullanılabildiği saç rengidir. Gri, lame, dore ve pigmenti yoğun olan renkler kahverengi saçlar için ideal makyajın vazgeçilmezidir.

Doğru renk seçimi ile mükemmel görünen bir makyaj yapmak istiyorsanız saç rengine göre makyaj önerilerinde sunduğumuz tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Besleyici Doğal Maske Önerileri başlıklı makalemizde besleyici cilt maskesi, cilt besleyici doğal maske ve cilt besleyici maske hakkında bilgiler verilmektedir.