Renkli Gözler İçin Makyaj Tüyoları

Birçok kişinin hayali olan renkli gözler kimi zaman avantaj, kimi zamansa dezavantaj olabilmektedir. Özellikle gözlerin rengini ön plana çıkarmaya çalışırken yapılan makyaj hataları renkli gözlere sahip bayanların en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Ela, yeşil ve mavi gözlere sahip kadınların makyaj yaparken son derece dikkatli davranması gerekir. Aksi halde ufacık bir hata göz renginin makyajla birlikte dezavantaja dönüşmesine yol açacaktır.

Sizlere bu yazımızda renkli gözler için makyaj tüyoları sunacağız. Öncelikle açık renk gözlerde en dikkat edilmesi gereken noktanın far seçimi olduğunu belirtelim. Hiçbir hataya sebebiyet vermek istemiyorsanız soft tonlar sizin seçiminiz olmalıdır. Ancak her daim kolay seçimlerle makyaj yapmayı sevmeyenlerdenseniz doğru renkleri kullanarak makyajınızla harikalar yaratabilirsiniz.

Renkli Gözler İçin Makyaj Önerileri

Ela Gözler İçin Makyaj

Göz makyajı konusunda dikkat etmeniz gereken göz renklerinden en önemlisi ela renk gözlerdir. Uygulayacağınız tona göre gözünüzün rengi de değişecektir. Ela gözlerde toprak tonları, mor, yeşil ve gri mükemmel bir uyum yaratacaktır. Gözlerinizin rengini ön plana çıkarmak isterseniz kahverengi tonlarda makyaj tercih edebilirsiniz. Renkli gözler için makyaj önerileri arasında ela gözlere dumanlı makyaj için kahverengi ve siyah kalem uygulamasını tercih edebileceğinizi belirtmekte fayda var. Ancak kalemi mümkün olduğunca hafif şekilde uygulamanızı öneririz.

Mavi Gözler İçin Makyaj

Belki de çoğu kişinin hayali olan mavi gözlere sahipseniz oldukça şanslısınız. Tek dikkat etmeniz gereken konu gözlerde siyah makyajdan uzak durmaktır. Bakır ve turuncu tonlarının gözleriniz ile mükemmel bir uyum yaratacağını belirtebiliriz. Dumanlı göz makyajı uygulamak istiyorsanız kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Yeşil Gözler İçin Makyaj

Yeşil gözlere makyaj yapmak biraz daha kolaydır. Mor ve bordoya yakın tonlar yeşil gözlerdeki derinliği ortaya çıkarmak için en ideal renklerdir. Yeşil gözlerde de mavi gözlerde olduğu gibi siyah kalem yerine kahverengi kalem tercih etmek gerekir. Ayrıca yeşil gözlere sahipseniz uzak durmanız gereken en önemli detay gümüş tonlarında makyajdır. Gömüş tonları bakışlarınızın donuk görünmesine yol açacaktır.

Gözlerinizin rengini ve güzelliğini ön plana çıkarmak isterseniz renkli gözlere makyaj önerileri ile bunu başarabilirsiniz. Renkli gözlere makyaj uygulamasında odak noktanın far seçimi olduğunu unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde gelin makyajı, evde gelin makyajı yapımı ve gelin makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.