Ölümle Burun Buruna Gelmiş Dünyanın en Şanssız Şanslı 10 İnsanı

Hemen hemen her insanın hayatında bir kez de olsun çok şansız olduğunu hissetmiştir. Bu bir kenara her birimiz en az bir kere çok tehlikeli durumlar içinde kalmışlığımız vardır. Peki, gerçekten ölümle karşı karşıya mı kaldık yoksa sadece korktuğumuzdan dolayı mı bunlar başımıza geldi? Listemizdeki insanları görünce korku olduğunu anlayacaksınız.

  • 7 Kez Yıldırım Çarpan Adam

Bir kişiye yıldırım çarpma oranı milyarda bir ihtimaldir ve çarpmadan sonra hayatta kalabilmek ise neredeyse sıfırdır. Birde bu bir kere değil tam 7 kere olduğunu düşünün. Roy Sullivan’a tam 7 kez yıldırım çarpmış ve bu onu Guiness Rekoarlar Kitabına koymuştur. İşin garip tarafı ise Roy intihar ederek yaşamına son veriyor.

  • 3 Gün Boyunca Kar Altına

Jason Sede ve köpeği zor hava şartları altında yolculuk yaparken bir kar kütlesinin altına kalmaktadırlar. Erzakının az olması nedeniyle yola çıkan Jason 10 kilometreden sonra anayola ulaşmayı başarır.

  • Kendini Kurtarmak İçin Kolunu Kesen Adam

Bu hikayeyi tam olarak öğrenmek isteyenler 127 saat adlı filmi izleyebilirler. Aron’un sıkıştığı yerdeki 5 günlük acı verici günleri ele alınmaktadır.

  • Önce Uçak Düştü Sonra Ölümcül Şartlarda Hayatta Kalmaya Çalıştılar

Üniversitelileri taşıyan 45 kişilik bir uçak kaza yapar ve 17 kişi orada ölür. Dondurucu soğuk altında yaşam mücadelesi verenler içinde 10 kişi de donarak ölür. 60 günlük bu hayat mücadelesini kazanabilmek için 2 kişi aramaya çıkar ve yardım bulur.

  • Hızlı Tren Altında Ezilen Adam

Tren rayının onarımı için çalışan Duncan gelen treni fark etmemiş ve trenin altına kalarak 20 metre sürüklenmiştir. Neredeyse ikiye ayrılan adam ambulansı aramış ve müdahaleler sonucu hayatta kalmıştır. Geçirdiği 23 ameliyattan sonra 2 bacağı ve bir böbreğini kaybetmiştir.

  • Sahra Çölünde Kaybolan Adam

Mauro Prosperi, 6 günlük maraton koşusunu kazanmak için Sahra Çölünde koşuya başlar ancak yarışın ortasında kum fırtınası başlar ve Mauro yolunu kaybeder. Kaybolduktan sonra bir türbe bulup buraya sığınan adamın yiyeceği bittiğinde ise yarasa, böcek gibi ne bulduysa yemiş ve idrarını içmiştir. En son göçebelere denk gelip kurtulmuştur.

  • 15.000 Metreden Düşen Kadın

Uçakta gerçekeleşn bombalı saldırıda uçakta bulunan herkes ölür ancak Hostes Vesna Vulovic düşen uçaktan sağ salim çıkmıştır. İki bacağı, kafatası ve omurgası kırık şekilde kurtulan Hostes işine geri dönmüştür.

  • Araba Çarpan Yetmezmiş Gibi Tren Ezen Adam

Robert Evans 46 yaşında evsiz bir adamdır. Yolda giderken ilk önce araba çarpar ancak bir şey olmadan yoluna devam eder ancak birkaç saat sonra ise ona tren çarpacaktır. Bulunduğu yerden 3 metre uzaktaki dereye düşen Evans bu kazadan da kurtulmaktadır.

  • Buz Mezardan Kurtulan Adamlar

1985 yılında Joe ve Simon Siula Grande dağına tırmanmaya başlar. Şiddetli bir fırtınaya yakalanan ikili birbirinden ayrı düşer. Karla kaplı dağda oldukça zor şartlar yaşayan ikilinin bu macerası Boşluğa Dokunmak adlı filmde ele alınmıştır.

  • Tam 7 Kere Ölüme Göz Kırpan Adam

Bir müzik öğretmeni olan Frane Selak bir yandan çok şanslı diğer yandan ise acayip şansız bir adam.  Olaylar zinciri ilk olarak 33 yaşındayken başlıyor ve bindiği tren kaza yapınca bulunduğu vagondaki 17 kişi ölüyor bir tek o sağ çıkıyor. Bir yıl sonra ise bindiği uçak düşüyor. Uçaktaki 19 kişi ölürken Frane’nin burnu bile kanamıyor. 3 yıl sonra ise otobüs devriliyor yine kurtuluyor. 3 yıl daha geçtikten sonra ise 2 kere aracı patlıyor ve yine kurtuluyor. 66 yaşındayken otobüs çarpıyor, 67 yaşında arabayla kaza yapıyor ve yine kurtulup 74 yaşındayken piyangondan zengin oluyor.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Kapanırsa Ne Olur? başlıklı makalemizde instagram, instagram fenomenleri ve İnstagram kapansa hakkında bilgiler verilmektedir.