Ofis Makyajı Nasıl Yapılır?

İş hayatının yoğun temposu ve stresine rağmen her sabah usanmadan makyajına da özen gösterenlerden misiniz? Çalışma ortamında bilgi birikimi kadar önemli bir konu daha varsa o da bakımlı görünmektir. Özellikle bayanlar için güzelliği baştan sona etkileyen makyaj zorlu çalışma koşullarında kişinin kendini estetik açıdan rahat hissetmesinde son derece önemlidir. Kimi zaman erkenden uyanıp dakikalarca makyaja zaman ayırırken, kimi zamansa makyajınızı ofiste yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Peki ofis makyajı nasıl yapılır? Sizlere bu yazımızda son derece pratik bir şekilde ofis makyajı uygulamasından bahsedeceğiz. Sabahın erken saatlerinde dakikalarca ayna karşısında vakit geçirmenize gerek kalmadan birkaç adımla makyajınızı yapabilirsiniz.

Ofis Makyajı Trendleri

Pratik Ofis Makyajı İçin Öneriler

Tüm gün canlı ve enerjik görünmenizi sağlayacak pratik bir makyaj için en fazla 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Öncelikle ofis kombininizi ve saç modelinizi tercih ederek makyaj kısmı için cildinizi hazırlayın. Ardından aşağıdaki adımları pratik bir şekilde uygulayın.

  1. Adım

Ofis ortamında her gün bakımınıza özen gösteriyorsanız ve günlük olarak makyaj yapan bir bayansanız aşırı fondöten kullanarak cildinizi yıpratmanıza gerek yok. İlk adımda cilt tonunuza uygun bir BB kremi az miktarda uygulayarak cildinizin ışıltısını artırın.

  1. Adım

Gözlerinizde yorgunluk nedeniyle oluşan morluklar ya da şişlikler varsa gözaltınızı aydınlatacak bir ürün ile bu kötü görünümü kapatın.

  1. Adım

Ten rengi, füme ya da krem tonlarında bir farı tüm göz kapağınıza far bazı şeklinde uygulayın. İsteğe göre birkaç ton koyu far ile hafifçe gölge uygulayabilirsiniz. Ancak gölgeyi abartmamanızda fayda var.

  1. Adım

Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için maskara sürün. Ofis makyajı için öneriler kısmında maskaranın özel olduğunu belirtelim. Maskara hem ofis içerisinde, hem de müşteri ile iletişim aşamasında göz teması kurarken gözlerinizin etkisini artıracak bir uygulamadır.

  1. Adım

Pratik ve kolay makyajınızı pembe ya da turuncu tonlarında ruj ve allık ile tamamlayın. Ofis için tercih edeceğiniz ruj renginin ten renginize mümkün olduğunca yakın olmasına özen gösterin.

5 adımda kolayca uygulayabileceğiniz pratik ofis makyajı önerileri sayesinde gün içerisinde kendinizi rahat ve şık hissedebilirsiniz. Son olarak gün içerisinde makyajınızı tazeleme ihtiyacını göz önüne alarak ofis için ufak bir makyaj çantası bulundurmanızı da tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde yıl başı makyaj önerileri, yılbaşı makyaj örnekleri ve yılbaşı makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.