Mutluluk Garantili Evlilik Tüyoları

Evliliğinizin uzun sürmesini ve eşiniz ile aranızdaki saygı ve sevginin daimi olmasını istiyorsanız aranızdaki iletişimi ve sevgiyi güçlendirecek evlilik tüyoları adımlar atmalısınız. Bu eşinizin size daha fazla güvenmesini sağlayacak ve sorun yaşasanız da sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözümleyerek geride bırakmanızda size yardımcı olacaktır.

Dinlemenin Gücünü Keşfedin

İkili ilişkilerde en büyük problemler genel olarak çiftlerin birbirlerini dinlememesinden kaynaklanmaktadır. Durun ve dinleyin. Size anlattıklarını altında bir şey aramak için ya da açığını bulmak için değil gerçekten onu anlamak için dinleyin. Bu eşinizin size güvenmesini sağlayacak ve sorun yaşadığında aranızdaki samimiyete güvenerek sizin ile hiç çekinmeden paylaşacaktır.

Suçlamayın, Empati Kurun

Herkesin kendi penceresinden baktığı zaman haklı olduğu noktalar vardır. Tartıştığınız zaman karşı tarafı suçlamak yerine onu dinleyin. Size ne anlattığına dikkat edin. Belki de sizin kusrunuz olan ve fark etmediğiniz davranışlarınız vardır. Empati yaparak kendinizi onun yerine koyun. Bu onun size olan saygısını güçlendirecek ve size karşı daha dikkatli davranacaktır. Aynı zamanda bu eşinizin duygularını kendisine saklamadan sizinle paylaşmasını sağlayarak aranızdaki sevgiyi güçlendirecektir.

Tatillere Vakit Ayırın

Tatiller genel olarak tüm yılın stresini attığımız mekanlardır. İyi bir tatil eşiniz ile aranızdaki sıkıntıları çözmek için iyi bir fırsat olabilir. Sevdiğiniz bir şehirde yapacağınız bir hafta sonu tatili bilgi ilişkiyi tazelemek için iyi bir zamanlama olabilir. Tatillerde sorunlardan ve sıkıntılardan bahsetmeyin. Elini tutun ve uzun yürüyüşlere çıkın ve birbiriniz ile sohbet edin.

Birbirinize Vakit Ayırın

Günümüzde pek çok sorun eşlerin birbirlerine vakit ayırmamalarından kaynaklanmaktadır. Eşiniz ile birbirinize vakit ayırın. İşten geldiğiniz zaman bir köşeye uzanmayın. Onunla muhabbet edin ve işinin nasıl geçtiğini sorun. Bu sizin onu önemsediğini düşünmesini sağlayacaktır. Böylece sizinle daha çok şeyini paylaşacak ve sizinle vakit geçirmekten keyif alacaktır.

Küçük Sürprizler Yapın

Hediye almak için özel günleri beklemeyin. Ona alacağınız ufak bir hediye onu önemsediğinizi hissetmesini sağlayacak ve o da size hoş sürprizler hazırlamak isteyecektir. Sevdiği, ilgi alanı olduğunu düşündüğünüz konularda ona hediye alın ve sadece içinizden geldiğini söyleyin. Karşılık beklemeden hediye almanız çok hoşuna gidecektir.

Birlikte Aktivite Günleri Hazırlayın

Sinema, kitap okuma gibi birlikte zaman geçireceğiniz günler hazırlayın ve bu günlerde sadece birbiriniz ile ilgilenin. Bir gölün kenarında hoş bir piknik ya da kitap okuma günleri ortak ilgi alanları paylaşmanızı sağlayacaktır.

Özel Alanına Müdahale Etmeyin

Eşinizin telefonunu, bilgisayarını karıştırmayın. Bu aranızdaki güven duygusunu zedeleyecek ve onun size karşı duyduğu güveni sarsacaktır. Bu alanlara saygı duyun ve onun da saygı duymasını isteyin. Bu aranızdaki saygı ve sevgiyi arttıracak ve sürekli denetlenmediğini hisseden eşiniz size karşı daha sıcak davranacaktır.

Arkadaşları İle Geçirdiği Vakti Tamamen Kısıtlamayın

Sürekli bir arada olan çiftler kavga etmeye daha meyillidir. Eşinizin sizin ile sürekli vakit geçirmek zorunda olmadığının bilincinde olun. Arkadaşları ve sevdikleri ile geçirdiği zamana müdahale etmeyin ve saygı duyun. Aynı şekilde onun da sizin arkadaşlarınıza müdahale etmesine engel olun. Bu ikinizin birbirinize duyduğu saygıyı güçlendirecek ve birbirinizi özlemenizi sağlayacaktır.

Özel Günlerinizde Beraber Plan Yapın

Eşiniz özel günlerinizi unutabilir. Bunun önüne geçmek ve güzel bir gün yaşamak istiyorsanız bu günlerde beraber organizasyon yapın. Bu organizasyonlar ile birlikte geçirdiğiniz zamanı daha özel hale getirin ve mutlu beraberlik için eşinize sevildiğini hissettirin. Sizin onu sevdiğinizi görmesi size olan sevgisini tazeleyecektir.