Mini Etek Nasıl Kombinlenir?

Mini etek yaz, kış demeksizin kendine güvenen bayanların en fazla kullandığı parçalardan biridir. Özellikle düzgün bacaklara sahip kadınlar için günlük yaşamda ve özel gecelerde şık görünmenin en kolay yoludur. Mini etek giymek bazen cesaret işidir. Doğru kombin edilmediğinde şıklıktan ziyade işkenceye dönüşebilir. Ayrıca mini etek kullanmak isteyen bayanların oturmasına ve kalkmasına dikkat etmeleri de önemlidir. Ayrıca mini etekle kış aylarında soğuktan korunmak için diğer parçaları daha özenli seçmek gerekir. Peki mini etek nasıl kombinlenir?

Mini Etek Kombin Önerileri

Mini eteğinizle ister günlük yaşamda, isterse özel davetlerde şık görünmenizi sağlayacak kombin önerileri şunlardır;

 

  • Uzun boylu bayanlar her modelde mini eteği rahatça kombin edebilirler. Ancak kısa boylu bayanların bacak boyunu daha da kısa göstermemek için seçtikleri modele dikkat etmeleri gerekir. Üst bacaklarınız biraz kalınsa mini eteğinizi dizinizden 5-10 cm yukarıda tercih ederek bacaklarınızın daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Kısa boylu ve hafif kilolu bir vücut tipine sahipseniz kesinlikle süper mini eteklerden uzak durmalısınız.

  • Yaz aylarında çorap giymeden kullanabileceğiniz mini etekleri kış aylarında opak çoraplarla kombin ederek soğuk kış günlerine meydan okuyabilirsiniz.

  • Mini etekle klasik bir görünüm elde etmek istiyorsanız siyah mini eteğinizi gömlek ya da ipek bluz ile kombin edebilirsiniz. Bu tarz şık bir kombini stiletto ile tamamladığınızda ofis ortamı ya da özel gecelerde mükemmel görünebilirsiniz.

  • Spor şıklık yakalamak isteyenler için kot mini etekler ideal bir seçimdir. Kot mini eteğinizi yaz aylarında rahat bir t-shirt ile, kış aylarında ise kazakla tamamlayabilirsiniz. Bu tarz kombin seçeneklerinde spor ayakkabı kullanmanızda fayda var.

  • Mini etek kombini yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de eteğin modelini ön plana çıkarmaktır. Özellikle dar üstlerle kombin yaptığınızda eteğinizin ön plana çıkmasını sağlamış olursunuz.

Mini etek kombin önerileri arasında son önerimiz eteğinizi yaşınıza göre tercih etmenizdir. Genç kızların daha olgun görünmek adına kalçalarını ön plana çıkaran mini etekler kullanması kesinlikle yanlış bir seçimdir. Mini etek bu amaçla kullanıldığında teşhir ürününe dönmektedir. Yaşınıza uygun etek modeli sizi her daim daha şık ve güzel bir görünüme ulaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kış ve Yaz Modası Nasıl Olacak başlıklı makalemizde 2019 modası, kış modası ve yaz modası hakkında bilgiler verilmektedir.