Mesajlaşırken Karşıdaki Kişiyi Soğutabilecek 9 Davranış

Günümüzde tanışma, flörtleşme, toplantı, sözleşme gibi her iş için mesajlaşma artık en popüler yöntemdir. Ancak ihmal edilen bir durum var mesajlaşmada önemli olan konu değil mesajlaşma yönteminizdir. Bu notada uymanız gereken kurallar olduğunu söyleyebiliriz. Öyle acayip emojiler ardı ardına mesaj atmalar olursa umursanmazsınız. Bunu atlatabilmeniz için birkaç tavsiyede bulunacağız.

  • Birçok soruya tek cevap vermek

Mesajlaştığınız kişi sizinle daha iyi bir iletişim kurabilmek veya sizi daha iyi tanımak adına birkaç soru birden soruyor ancak siz işinize gelen tek bir sorunun cevabını veriyorsunuz. Sizce bu etik mi?

  • Çok fazla mesaj atmak

Çoğu zaman bu oluyor. Mesajlaştığımız kişinin nefes almasına bile izin vermeden mesaj yağmuruna tutuyoruz. İçinde siz olmayan bir hayatı olduğunu unutmamak gerekiyor ve onun da yaşamasına izin vermelisiniz. Her dakika atılan mesajlar kişiyi sıkacaktır.

  • Dümdüz selfiler çekip yollamak

Mesajlaşmada fotoğraf göndermek elbette normal ve olağan bir durum ancak bunu abartanların sayısı az değil. Sürekli olarak selfie çekip yollamak neredeyse hastalık haline geldi. Mesajlaştığınız kişi bunu hak edecek ne yapmış olabilir ki?

  • Mesajlara geç cevap vermek

Tamam, kabul ediyoruz bu bir taktik meselesi ancak bunu abarttığınız zaman işler beklendiği gibi gitmiyor kabul etmek gerekiyor.

  • Çok hızlı cevaplamak

Evet, çok bekletmeyin dedik az önce ama sizde abartıp saniyesinde cevaplamayın sevgili arkadaşlar. Bu sizi çok hevesli göstereceği için biraz strateji uygulayın ne hızlı ne yavaş önce oku sonra anla ve cevap ver.

  • Dil bilgisi kuralları

Bu konuda hepimiz mustaribiz ve öğrenemedik gitti. Daha “de-da” yı ayırmada bile zorlanıyoruz. Milleti çıldırtmayı bırakın da öğrenin şunu.

  • Aşırı samimi olmak

Henüz yeni yeni mesajlaştığınız kişiye karşı canımlı cicimli kelimeler kullanmayın. Zamana bırakın her şey yoluna girecektir.

  • Emoji Çılgınlığı

Emojiler candır ancak aşırı kullanınca da bazı şeylerin tadı kaçıyor. Arkadaşlar mesajlaşın emojileşmeyin.

  • Emoji karşıtlığı

Birde bunun tam tersi var oda hiç emoji kullanmamak. Yahu sevgili arkadaşım sen ilkokul müdürü müsün? Kullan şunu ki mesajlaştığın kişi duygularını anlayabilsin.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Burçlarına Göre Giyinme Tarzlarını Derledik başlıklı makalemizde burçlar, burçlara göre tarz ve giyinme tarzlar hakkında bilgiler verilmektedir.