Maskara Sürerken Yapılan Yanlışlar

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

Kadınlar için olmazsa olmazlar arasındaki makyaj malzemelerinden birisi maskaradır. Hiç kuşkusuz ki tek kat dahi kullanılmadan bir makyajı tamamlamak mümkün değildir. Maskara kullanılmadan yapılan makyajın büyük bir eksik olduğu gözle görülür. Birçok kişi ise makyajını yanlış uyguladığı maskara ile kötü bir görünüme ulaştırmaktadır. Profesyonel bir makyaj uygulaması için maskara sürerken yapılan hatalar konusunda bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Bakışlarınıza derinlik katmak ve kirpiklerinizi olduğundan daha uzun göstermek için doğru maskara uygulamanız önemli. Hafif bir makyajda da, ağır bir gece makyajında da en önemli adım maskara uygulamasıdır. Maskara kullanırken yapılan hatalara geçmeden önce önemli bir noktaya değinmekte fayda var. Uygulayacağınız maskaradan istediğiniz verimi almak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kaliteli bir maskara seçimidir. Tercih ettiğiniz ürünün yapısı kötü ise ne yaparsanız yapın iyi bir görünüm elde edemezsiniz. Bu nedenle mümkün olduğunca bütçenize göre edinebileceğiniz en kaliteli ürünü satın almaya çalışın.

Maskara Sürerken Yapılan Yanlışlar İçin Öneriler

Gözlerinizi daha iri göstermek ve bakışlarınızı ön plana çıkarmak için maskara uygulamasında dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu aşamada sizlere maskara sürerken yapılan yanlışlar için öneriler sunacağız.

  • Maskara sürmeden önce kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çoğu kişi bu işlemi maskara uyguladıktan sonra yaptığı için en büyük hataya adım atmaktadır. Maskara uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcı ile daha fazla kıvrım elde etmek mümkün değildir. Tam aksine yapacağınız bu yanlış maskaranızın birbirine yapışmasına ve kötü görünüme yol açacaktır.
  • Maskara sürerken en sık yapılan hatalardan bir diğeri de maskarayı defalarca tüpün içerisine sokup çıkararak daha fazla ürün almaya çalışmaktır. Yapacağınız bu yanlış maskara tüpünün hava almasına ve kullanım ömrünün azalmasına neden olacaktır.
  • Fırçada biriken fazla ürünü kirpiklere sürerek dağıtmaya çalışmak da yapılan hatalardan biridir. Kirpiklerinize fazla ürün sürmek topaklanmalara yol açacaktır. Fırçayı kullanmadan önce ucundaki fazla ürünü tüpün kenarına sürerek fırçadan uzaklaştırabilirsiniz.
  • Maskara uyguladığınız kirpiklerinize birkaç saat sonra tekrardan maskara sürerek tazelemeyi amaçlamanız yanlıştır. Bu işlem kirpiklerinizin birbirine yapışmasına ve kopmasına neden olabilir.

Maskara kullanırken yapılan hatalar konusunda sunduğumuz önerileri dikkate alarak daha başarılı uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak maskaranızı 6 ayda bir yenilemenizi de tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları başlıklı makalemizde makyajsız güzel görünmenin püf noktaları, makyajsız güzel görünmenin sırları ve makyajsız güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.