Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyaj çoğu kadının en önemli güzellik sırrı olmakla birlikte birçoğu için de kendine duyduğu özgüveni artıran bir etkendir. Kadın ile bütünleşen bir konu olan makyajın çoğu kişinin vazgeçilmezi olduğunu biliriz. Oysa ki çok sık makyaj yapmak cilt için zararlı olmakla birlikte bir süre sonra dönüşü olmayan cilt problemlerine de zemin hazırlayabilmektedir. Bilhassa makyaj yapmadan kendini güzel hissetmeyenler için makyaj tam bir alışkanlık haline gelmektedir. Peki makyajsız güzel görünmenin sırları nelerdir? Günlük yaşamda makyaj yapmadan da kendinizi güzel görmeniz mümkün.

Sürekli makyaj yapan birini makyajsız gördüğümüzde ‘’Ne kadar yorgun görünüyorsun’’, ‘’Hasta mısın yüzün çok solgun görünüyor’’ gibi sözleri sıkça kullanırız. Hatta makyajla kendini dünyanın en güzel kadınına dönüştürenlerin ertesi sabah makyajsız hali ile hüsrana uğrattığına da tanık olmuş olabilirsiniz. Peki makyajsız da güzel görünmek mümkün değil mi? Elbette ki cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yaparak makyajsız de kendinizi güzel hissedebilirsiniz.

Makyajsız Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Cildinizi pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme kavuşturmak için makyajsız güzel görünmenin püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmanız yeterli. Makyaj yapmadığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız ya da makyajsız sokağa dahi çıkmam diyenlerdenseniz işte sizlere öneriler;

  • Makyajsız da güzel görünmek istiyorsanız kesinlikle düzenli bir yaşama sahip olmalısınız. Cildinizin güzel görünmesindeki en önemli sırlardan birisi düzenli uykudur. Uykunuzu ne kadar iyi alırsanız cildiniz de o oranda sağlıklı görünecektir.
  • Cildin ihtiyacı olan nemi kazandırmak ve zararlı toksinleri vücuttan uzaklaştırmak için bol su tüketmeniz gerekir. Günlük olarak en az 2 litre su tüketimini alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Yüzünüzün daha aydınlık görünmesi için cilt bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir. Düzenli aralıklarla kaş ve bıyıklarınızı aldırmanız cildinizin daha parlak ve bakımlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Haftada en az 1 kez cildinize peeling uygulayarak ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak uygulanan cilt bakımları kırışıklıkları önlemede de etkili olacaktır.
  • Makyajsız güzel görünmenin sırları arasında belki de en önemlisi güzel bir gülüşe sahip olmanızdır. Bunun içinde dişlerinizi düzenli şekilde fırçalamayı ihmal etmemeniz gerekiyor.
  • Cilt lekelerini önlemek için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Dudak Çatlamasına Doğal Çözümler başlıklı makalemizde dudak çatlamasına doğal çözümler, dudak çatlamasına doğal yöntemler ve dudak çatlamasına peeling hakkında bilgiler verilmektedir.