Kısa Boylu Kadınlar İçin Stil Önerileri

Kısa boylu olmak kimi zaman avantaja, kimi zamansa dezavantaja neden olan bir durumdur. Özellikle de kıyafet seçiminde dezavantajlar fazladır. Kısa boylu bayanlar kilo problemi de yaşıyorsa kıyafet seçiminde daha dikkatli davranmak zorundadır. Aksi halde yapılan kombinler hem daha kısa boylu, hem de daha kilolu bir görünüme neden olmaktadır. Kısa boylu kadınlar için stil önerileri sunarak bu sorunu nasıl çözmeniz gerektiğine değineceğiz. Şık kombinler yaparak boy sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Sunacağımız öneriler sadece kısa boylu bayanların değil, uzun boya sahip olan bayanların da dikkat etmesi gereken detaylar içermektedir. Günlük yaşamda, özel gecelerde ya da kombin yapmanız gerektiğinde önerilerimizi dikkate alarak kısa boylu olmanızı avantaj haline dönüştürebilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu ve kilolu vücut tipine sahip kadınlar için giyim aşamasında yapılacak tek bir yanlış kötü bir görünüme neden olurken, tek bir doğru ise birçok kusuru kapatmaya yetmektedir. Kısa boylu kadınların stil sahibi görünmek için dikkat etmesi gereken konulardan bazıları şunlardır;

Tek Renk Tercih Edin

Olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız kesinlikle düz ve tek renk kıyafetler tercih edin. Bilhassa iri desenleri bulunan parçalardan uzak durmalısınız. Çizgili kıyafetler tercih edecekseniz çizgilerin boyuna doğru olması daha uzun görünme etkisi yaratacaktır.

Yüksel Bel Pantolon Giyin

Vücudunuzu saran yüksel bel pantolonlar bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir. Bol paça ve İspanyol paça pantolon kullanmak istiyorsanız mutlaka yüksek topuklu ayakkabı ile kombin etmelisiniz. Yüksek bel pantolon kullanırken bluzunuzu pantolonunuzun içine saklamanızda fayda var.

Etek Boyunuzu Kısa Tutun

Düzgün bacaklara sahipseniz etek boyunuzu mutlaka kısa tutun. Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunda belki de en önemli cevaplardan birisi etek kombini ile ilgilidir. Eteğinizin üzerine bol parçalar kullanmaktan kaçının. Ayrıca etek kullanırken ayakkabınızı da sivri burun tercih ederek boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnce Kemer Kullanın

Yüksek bel pantolon kullanımına dikkat çekmiştik. Burada amaç hem vücudu sarmalayan kıyafet kullanımı, hem de beli daha ince göstermek. Bu amaca ulaşmak istiyorsanız mutlaka ince kemerler tercih edin.

Küçük Çantalar İdeal

Küçük boyutlu çantalar sizin için ideal. Kısa boylu bayanlarda büyük çanta kullanımı daha kilolu bir görünüme neden olmaktadır.

Kısa boylu kadınlara stil tavsiyeleri arasında son olarak eğer kullanabiliyorsanız gardırobunuzu baştan aşağı topuklu ayakkabılarla donatmanızı da tavsiye ederiz. Çünkü kısa boylu kadınlar için en büyük destek topuklu ayakkabı ile yapılan kombinlerdir.

Bir önceki yazımız olan Leopar Deseni Nasıl Kombinlenir? başlıklı makalemizde leopar desenli kıyafet modelleri, leopar desenli kıyafet nasıl kombinlenir ve leopar desenli kıyafet önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.