Kırışıklıklar İçin Doğal Çözüm Yolları

Bayanların en fazla ilgilendiği cilt problemlerinden birisi kırışıklıklardır. Özellikle ilerleyen yaş faktörü ile birlikte her kadın istese de, istemese de bu problemle karşı karşıya kalmaktadır. Oysaki bir kadın için en önemli isteklerden birisidir pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak. Güzelliğinizi birkaç yıl daha korumak, yıllara meydan okuyarak cildinizi pürüzsüz tutmak için sizlere önereceğimiz kırışıklıklara doğal çözüm yolları önemlidir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki tabiatın doğası gereği ilerleyen yaşla birlikte elbette ki kırışıklıklar da artacaktır. Bu sorunun çözümü için her ne kadar estetik ameliyatlar çözüm olsa da, kırışıklıklar oluşmadan doğal yöntemlerle evde kendi çözümlerinizi denemenin hiçbir zararı yoktur. Hiçbir yöntemin oluşan kırışıklıkları tamamen ortadan kaldıracağını söyleyemeyiz. Ancak bilhassa kırışıklıklar oluşmadan önce bu yöntemlerin uygulanması önleme aşamasında son derece faydalı olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Doğal Maske Tarifleri

Cilt bakımınıza ve güzelliğinize önem veriyorsanız yıllar geçtikçe oluşan kırışıklıklar için erken önlem almanın tam vakti. Evde uygulayabileceğiniz kolay maskeler ile kırışıklıklara karşı uzun yıllar savaşabilirsiniz. Özellikle de zahmet istemeyen bu yöntemler evinizde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle uygulanabilmektedir. İşte sizlere birbirinden kolay kırışıklıklar için doğal maske tarifleri;

Kırışıklıklara Limon ve Zeytinyağı İle Doğal Maske

Cildinize nem kazandıracak ve yumuşacık olmasını sağlayacak bu tarifi haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı limon suyunu küçük bir kase içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın ve nemlendirin.

Kırışıklıklar İçin Yoğurt ve Bal Maskesi

Özellikle kuru ciltlere nem kazandırmak için uygulanabilecek en etkili maske tarifidir. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek adına cildin nem oranını korumak önemlidir. Bu neden sunacağımız tarifi haftada 2 kez uygulayarak cildinizin nem düzeyini koruyabilir, kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım muz
  • Birkaç damla limon ya da portakal suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı                    

Muzu küçük bir kabın içinde ezerek diğer malzemeleri de ilave edip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize hafif şekilde masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekletin. Maskeyi cildinizden arındırırken ılık su kullanmayı ve cildinizi temizledikten sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Kırışıklıklar için maske tarifleri ile evinizde kolayca cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Son olarak uygulayacağınız maskelerden fayda sağlamak istiyorsanız düzenli olarak tekrarlamanız gerektiğini de belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde yıl başı makyaj önerileri, yılbaşı makyaj örnekleri ve yılbaşı makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.