Kırışıklık Giderici Maske Önerileri

Ciltte oluşan kırışıklıklar yaşlanma ile birlikte daha da kendini göstermektedir. Bunun en önemli nedeni cildin elastikiyetini koruyarak kırışıklıkları önlemeye yarayan kolajenve elastin bileşenlerinin zaman içerisinde azalmasıdır. Her ne kadar istenmeyen bir cilt problemi olsa da kırışıklıklar ilerleyen yaşla birlikte kaçınılmazdır. Ciltteki kolajen üretiminin azalması ile birlikte oluşmaya başlayan kırışıklıklar için en iyi çözüm yolu doğal yöntemler uygulamaktır. Evde uygulanacak kırışıklık maskeleri ile kırışıklıkların oluşumunu önlemek mümkündür.

Kırışıklık giderici maske önerileri ile cilt kaslarınızı güçlendirerek yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. İlerleyen yaş, zararlı UVA ışınları, stres, iklim koşulları, yoğun makyaj, beslenme ve sigara gibi birçok etken kırışıklıklara davetiye çıkarmaktadır. Evde uygulayabileceğiniz kolay maske tarifleri ile cildin ihtiyacı olan bakımı zamanında uygulayarak yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kırışıklık Maskeleri

Kırışıklıklara Yoğurt Maskesi

Cildi beslemek, canlandırmak ve ihtiyacı olan nemi kazandırmak için yoğurt maskesinden faydalanabilirsiniz. Yoğurt cilt için uygulanacak en doğal besinlerdendir. İçerdiği vitamin ve mineraller cildi dışarıdan beslenmede yararlıdır.

  • 1 çay kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım küçük muz

Muzu küçük bir kasede ezerek içerisine bal ve yoğurdu ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra maskeyi temiz cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Cildinizi ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Maya Maskesi

Neredeyse tüm cilt tipleri için kullanılabilecek kırışıklık için maske tarifleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi de maya maskesidir. 1 paket yaş mayayı yarım fincan süt ile karıştırarak macun kıvamı elde edin. Cildinize peeling uygulamak isterseniz bu tarife şekerde ilave edebilirsiniz. Maskeyi cildinize uygulayın ve hafif nemli bir bez ile yüzünüzü kapatın. 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Nemlendirici Maske

Ciltteki kırışıklıkları önlemek için birçok kişinin tercih ettiği en etkili maske tariflerinden birisi de bal ve yulaf maskesidir. Özellikle kuru ciltlere nem kazandırmak için faydalı bir maskedir.

  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı süt

Tüm malzemeleri karışım haline getirerek maskeyi cildinize uygun. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Kırışıklık giderici maske önerileri ile erken önlem alarak cildinizi koruyabilirsiniz. Maske tariflerini haftada en az 2 kez uygulamanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı İçin Peeling Önerileri başlıklı makalemizde cilt bakımı için doğal peeling, cilt bakımı için peeling ve cilt bakımı için peeling önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.