Kahverengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Güzelleşmek için her kadının uyguladığı en doğal yöntemlerden birisi makyajdır. Özellikle doğru teknikler uygulandığında dış görünümü baştan aşağı değiştiren makyaj sayesinde cilt daha canlı görünmektedir. Her kadın kendi cilt ve yüz tipine uygun makyajı benimsemelidir. Özellikle göz makyajı ile etkili bakışlara sahip olmak isteyenler için göz rengine uygun tonların seçilmesi gerekir. Bu yazımızda kahverengi gözler için makyaj önerileri sunacağız. Önerilere geçmeden önce göz renginiz açısından hayli şanslı olduğunuzu fısıldayalım. Çünkü kahverengi gözlü kadınlar anlamlı bakışlara sahip olmanın yanı sıra her türlü makyaj uygulamasına elverişlidir. Göz renginiz neredeyse tüm renkleri kusursuzca taşıyabilecek bir renktir.

Kahverengi Gözlere Makyaj Tüyoları

Her tarz makyajı kaldıracak gözlerinizi ön plana çıkarmak için birkaç ufak öneriye yer vermekte fayda var. Eğer doğal bir makyaj istiyorsanız kahverengi gözler için krem ve bej tonları ile doğallığı kolayca yakalayabilirsiniz. Göz renginizi biraz daha ön plana çıkarmak isterseniz mor ya da mürdüm tonları ile gözünüzün ışıltısını artırabilirsiniz. Gelelim kahverengi gözlere makyaj tüyoları kısmına.

  • Göz renginiz koyu kahverengi ise siyah, koyu yeşil ve koyu kahverengi tonlarının tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Makyajınız için siyah maskara kullanarak bakışlarınızdaki etkiyi artırabilirsiniz.
  • Açık kahverengi gözlere sahipseniz farınızı altın sarısı, bej ya da bronz tonlarında tercih edebilirsiniz. Göz renginiz açık kahverengi ve elaya yakınsa maskaranızı siyah tercih etmek yerine kahverengi seçmeniz ideal olacaktır.
  • Kahverengi gözlere dumanlı göz makyajı uygularken lacivert göz kalemi tercih etmekte fayda var. Kahverengi ve laciverti bir araya getirerek kontrast yaratıp gözlerinizi çekici bir görünüme ulaştırabilirsiniz.
  • Bakışlarınızla katıldığınız her ortamda iz bırakmak istiyorsanız siyah göz kalemi ile yapacağınız dumanlı göz makyajı vazgeçilmeziniz olacaktır. Siyah göz kalemini gözlerinizin iç ve dış kısmına dağıtarak bakışlarınızı bir çırpıda gizemli hale dönüştürebilirsiniz.
  • Günlük yaşamda hiçbir çabaya girmeden gözlerinizin güzelliği ile makyaj derdinden kurtulmak isterseniz sadece eyeliner ile bunu başarabilirsiniz.

Kahverengi gözlere makyaj önerilerimizi dikkate alarak hem göz renginizi ön plana çıkarabilir, hem de bakışlarınızdaki anlamlı ifadeyi artırabilirsiniz. Son olarak kahverengi gözlü bayanların ruj seçiminde nude, açık pembe ya da portakal tonlarını tercih etmesini de öneririz.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde yıl başı makyaj önerileri, yılbaşı makyaj örnekleri ve yılbaşı makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.