Kadınlar Hakkında Daha Önce Duymadığınız 10 Garip Bilgi

Birçok konuda kadınlar ve erkekler arasında farklar mevcut örneğin kadınların daha dayanıklı olduğu ve renkler konusunda daha hassas olduğu gibi farklar mevcut. Peki, daha garip bilgileri öğrenmeye hazır mısınız? İşte kadın vücudu hakkında daha önce duymadığınız 10 garip bilgi.

  • Hareketli Boyun

Normal bir kadın ve erkeğe seslendiğiniz zaman boyun hareketlerini dikkatli bir şekilde izlediniz mi? Bunu denemenizi tavsiye ederiz çünkü farkı o zaman göreceksiniz. Genel olarak erkekler tüm vücutları ile dönerken kadınlar sadece başlarını çevirmektedirler.

  • Uyurken Dahi Duyarlar

Kadınların uyurken dahi duyma yetileri aynı hassasiyetini korur bunun asıl nedeni ise annelik duygusudur. Geceleri bebek ağlamalarını duyabilmek için gelişmiştir.

  • Meme Boyutları

Çoğu zaman aradaki fark görülmeyecek kadar küçük olsa da tüm kadınların bir memesi diğerine göre daha küçüktür. Buna birçok şey sebep olabilir.

  • Rasyonellik

Genel olarak kadınların duygusal erkeklerin ise mantıksal olduğu söylenir ancak gerçek bunun tam tersi. Yapılan bir çok test ve bilimsel araştırma sonucunda kadınların beyin zarlarının erkek beyn zarına oranla daha kalın olduğu görülmüştür.

  • Selülitler

Bilinenin aksine selülit tıbbi bir kelime değildir ve obezite ile alakası yoktur sadece yetişkin bir kadın olmanın işaretidir. Yapılan araştırmalarda ise 100 kadından sadece 2’sinde bu tarz bir toplanma olmadığı görülmüştür.

  • Sarhoşluk

Kadın yapısında erkeklere oranla susuzluk oranı daha fazladır. Bu ne demek oluyor? Şöyle, genel olarak kadınlar erkeklerden çok daha hızlı şekilde sarhoş olmaktadırlar.

  • Sağlam İlişkiler

Kadınların yüksek oksitoksin seviyesine sahip olmaları onların daha güçlü ilişkiler kurabilmelerini sağlamaktadır. Bu hormon bir nevi sevgi hormonudur ve arkadaşlık kurmanızı kolaylaştırır.

  • 20’li Yaşlar

Eğer 20 yaşına kadar serkeş ve sağlıksız bir yaşantınız olduysa ve bunu değiştirmek istiyorsanız korkmanıza gerek yok çünkü hala zamanınız mevcut. Bu yaştan sonra da kadın vücudu yenilenmeye devam etmektedir.

  • Yaratıcılık

Yine bilimsel araştırmalara göre beyin içinde bulunan ağlar kadınlarda daha bağlı ve buda çok daha hızlı ve yaratıcı fikirler sunmalarına yardımcı olmaktadır.

  • Ten Rengi

Yapılan araştırmalara göre Avrupalı kadınlar doğuştan olarak erkeklerden daha sarışındırlar ve bunun asıl nedeni ise genlerdir.

Bir önceki yazımız olan 10 Madde İle Güçlü Tırnaklara Sahip Olmak başlıklı makalemizde sert tırnaklara sahip olmak, tırnak bakımı ve tırnak bakımı için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.