Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

‘’Wet Look’’ olarak birkaç sezondur en çok tercih edilen makyaj modeli olan ıslak makyaj nasıl yapılır diyorsanız doğru yerdesiniz. Özellikle ünlülerin parlak ve genç bir görünüm için tercih ettiği ıslak makyaj sezon trendleri arasındaki yerini koruyor. Cildin belirli bölgelerine uygulanan highlighter ile cildi daha sağlıklı gösteren ıslak makyaj yoğun fondöten kullanımından da kurtarıyor. Günlük yaşamda cildinizi yoğun makyajdan korumak isterseniz bu makyajı tercih edebilirsiniz. Bilhassa kendinizi yorgun ve solgun hissettiğiniz günler için ıslak makyaj ile daha parlak bir cilt elde etmeniz mümkün.

Islak makyajı normal makyajdan ayıran en temel malzeme aydınlatıcıdır. Bu nedenle kullanacağınız aydınlatıcının marka ve özellik olarak cildiniz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz ürünün ıslak makyaj için elverişli olmasına da özen gösterin. Bununla birlikte ıslak makyajda yoğun ürün kullanımından kaçınmanızı da tavsiye ederiz. Amaç doğal bir görünüm yakalamak iken fazla ürün kullanarak amacınızın dışına çıkmaktan kaçınmalısınız.

Islak Makyaj Uygulaması

Islak makyaja başlamadan önce cilt tipiniz için uygun bir nemlendirici ya da serum ile cildinizi makyaja hazırlayın. Bu sayede makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi ıslak makyaj uygulaması için gerekli adımlara geçelim.

  • Islak makyaj için yoğun fondöten uygulamasına ihtiyacınız yok. Ancak cildinizde çok fazla problem olduğunu düşünüyorsanız nemlendiricinizin üzerine hafif bir şekilde transparan pudra uygulayabilirsiniz.
  • Göz kapaklarınıza nude tonlarda far uygulayarak göz pınarlarınıza likit ışıltılı far ile aydınlık katabilirsiniz.
  • Islak görünüm elde etmek için elmacık kemiklerinize, burun ve dudaklarınızın üzerine, son olarak da şakaklarınıza tercih ettiğiniz aydınlatıcı ile kontür yapın.
  • Bu tarz bir makyajda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kullanacağınız ürünleri krem formda tercih etmenizdir.
  • Far seçiminizi ten rengi kullanmanız ve yoğun maskara kullanımından kaçınmanız da önemlidir.
  • Hafif bir göz makyajı ile istediğiniz renkte ruju özgürce kullanmanız mümkündür.

Islak makyaj nasıl yapılır konusundaki önerilerimizi dikkate alarak cildinizi parlak ve canlı gösterecek bir makyaja imza atabilirsiniz. Son olarak cildinize parlaklık katmak isterken highlighter kullanımını abartmamanızı da öneririz.

Bir önceki yazımız olan Esmerler İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde esmerler için makyaj, esmerler için makyaj önerileri ve esmerler için makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.