İnstagram Kapanırsa Ne Olur?

Birçok insan için adeta bağımlılık olan İnstagram hayatımızın vazgeçilmez bir öğesi haline geldi. Yemeklerimizden tutun giydiğimiz elbiseye, sürdüğümüz arabaya, doğurduğumuz çocuğa, gezdiğimiz yerlerden yolda gördüğümüz hayvanlara ve tabi ki kitaplara kadar paylaşmadığımız şey kalmayan bir dünya İnstagram.  Bu kişisel durumlar ile birlikte Satış yapılan eşyalar, butik cafeler, bloggerlar, ünlüler, mekanlar, magazin bültenleri velhasıl her şey artık İnstagram üzerinden hareket ediyor. Peki, İnstagram kapansa ne olur?

  • BLOGGERLAR İŞSİZ KALIR

Günümüzün en popüler ve hayal edilen işlerinden biri olan Bloggerlık tümüyle İnstagram’a bağlı bir şey. İnstagram yoksa satacak ürünler ve tanıtılacak mağazalar da olmuyor.

  • MANZARA FOTOĞRAFÇILIĞI SEVENLERE kalır

İnstagram kullanan herkeste bir manzara fotoğrafçılığı başlamış gidiyor. Eğer İnstagram kapansa ne mi olur? Bu işi sadece sevenler yapar.

  • İNSTAGRAM ÜNLÜLERİ SIRADAN HAYATA GERİ DÖNER

Sadece İnstagram’da paylaştıkları fotoğraflar ile ünlü olan binlerce insan var peki İnstagram kapanınca ne olacak? Bu fenomenler külkedisi gibi sıradan hayatlarına dönecekler.

  • ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ DOLACAK

Hepimizin yaptığı bir diğer şey butik sayfalarına bakıp ürün sipariş etmek. Eğer İnstagram kapanırsa insanlar alışveriş merkezlerini daha çok tercih edecektir.

  • YENİ GELİNLERİN KOCİŞLERE SUNUMLARI BİTECEK

Sürekli olarak evini, dantellerini, yaptıkları yemekleri, tatlıları, meyve tabaklarını görmekten bıktığımız yeni evli bayanlar boşluğa düşecek. Çünkü paylaşım yapacak bir yer kalmayacak.

  • KİTAP SATIŞLARINDA AZALMALAR OLACAK

Kahve ile kitap fotosu herkesin en az bir kere yaptığı paylaşımlardandır. Sırf bunu yapabilmek için birçok kişi kitap almıştır.

  • GERÇEKTE – İNSTAGRAMDA TARTIŞMASI BİTER

İnstagram’da görünen fotosu ile gerçek hayattaki durumu birbirinden farklı olan kişiler genel olarak fotoğraflarını paylaşmadan önce yüzlerce efekt ve filtre ekliyor. İnstagram kapanınca bu tarz şaşırmalar olmayacak.

  • DM YÜRÜMELERİ BİTER

Şimdilerde DM’den yürümek diye bişey çıktı insanlar oradan tanışıp konuşuyorlar. İnstagram kapanırsa en azından karşıdaki kişiyle bir yerde oturup bir şeyler içebiliriz belki.

  • GECE KULÜPLERİ KAPANIR 

Gittikleri gece kulübünden bir video çekip İnstagram’a atmayacaksanız ne anlamı olur o gecenin. İşte sırf bu yüzden İnstagram kapanırsa gece kulüplerine ilgi azalacaktır.

  • YURTDIŞI SEYAHATLER AZALIR

Sırf gidip fotoğraf çekmek için ve hikaye atabilmek adına yurt dışına giden insanlar gördü bu gözler.

Bir önceki yazımız olan Mesajlaşırken Karşıdaki Kişiyi Soğutabilecek 9 Davranış başlıklı makalemizde mesajlaşma yöntemleri, mesajlaşmada dikkat edilmesi gerekenler ve mesajlaşmak hakkında bilgiler verilmektedir.