İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiler belli bir süreyi aştıktan sonra partnerler arasında yaşanan çeşitli sorunlar birbirinden uzaklaşmaya neden olmaktadır. Bilhassa uzun süreli ilişkilerde geçen zaman ve çeşitli sorunlarla birlikte ilişkilerde ilk günkü heyecan kalmamaktadır. İlk günkü kadar taze ve heyecan dolu bir ilişkiyi kim istemez ki? İlişkiyi canlı tutmanın yolları hakkında sunacağımız öneriler sayesinde ilişkinizi yeniden canlandırabilirsiniz.

Uzun yıllar mutlu, mesut geçinen çiftler gördüğünüzde ‘’Hala nasıl ilk günkü kadar mutlular’’ diye merak edenlerdenseniz sizinde bunu başarmanız imkansız değil. Partnerinizle eskisi kadar yakın değilseniz ve sizden uzaklaştığını düşünüyorsanız fedakarlık yapma vakti geldi demektir.

Uzun İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İster bir yıl olsun, ister on yıl olsun ilişkilerde yapılacak bazı hatalar bireylerin birbirinden soğumasına ve ilişkilerde yaşanan heyecanın azalmasına neden olur. Elbette ki bu durum yeni bir ilişkiye oranla uzun süren ilişkilerde daha çok görülür. Yıllarca beraber olan partnerlerin bilhassa da aynı evin içinde yaşanıyorsa birbirinden soğuması olağan bir durumdur. Uzun ilişkiyi canlı tutmanın yolları hakkında birkaç öneri sunarak işinizi kolaylaştıralım.

Anlayışlı Olun

İlişkinin ilk yıllarında her şey güllük gülistanlık giderken zamanla bireyler birbirindeki olumsuzlukları görmeye başlamaktadır. Ufacık sorunlar dahi birbirinize karşı anlayışsız ve eleştirel yaklaşmanıza neden olabilir. Bu gibi durumlarda anlayışlı olmayı ve karşınızdakinin öfkesinin geçmesini bekleyebilirsiniz. İlişkilerde anlayış sürecinin tek taraflı olmayacağı ve partnerinizin de yeri geldiğinde size anlayışla yaklaşması gerektiğini hatırlatın.

İlgisiz Olmayın

Uzun ilişkilerde yapılan en büyük hatalardan birisi zamanla erkeğin ilgiden sıkıldığını ve fazla ilgi gösterilirse bunalacağını düşünmektir. İlişkinin başında nasıl ki herkes birbirinden ilgi bekliyorsa geçen zamanda da bu ilginin devam etmesi gerekmektedir. Aksi halde sevdiğiniz kişinin ya da eşinizin başkalarından ilgi beklemesi olağandır.

Zaman Ayırın

Yıllar geçtikçe birbirinize ayırdığınız zamanın azaldığının farkında mısınız? Birlikte film izlemek, yürüyüş yapmak ve birlikte eğlenmek ilişkinizi canlı tutmak için yapabileceğiniz en kolay yöntemlerdir. Monoton bir hayat ilişkinizin zamanla sıkıcı hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle birlikte farklı aktivitelere yönelmeye çalışın.

İster sevgili olarak, isterseniz de eş olarak ilişkiyi canlı tutma yolları hakkında sunduğumuz üç altın öneriyi mutlaka dikkate almalısınız. Unutmayın ki fedakarlık olmadığı sürece hiçbir şeyin mükafatı yoktur.

Bir önceki yazımız olan Erkeklerin Aldatma Nedenleri başlıklı makalemizde erkeğin aldatma nedenleri, erkeklerin aldatma nedenleri ve erkeklerin aldatma sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.