Hızlı Saç Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak neredeyse her kadının hayalidir. Bir kadın için en doğal aksesuar hiç kuşkusuz ki saçlarıdır. Uzun saçlara şekil vererek kolayca güzel görünmek mümkündür. Ancak kısa saçların uzaması için zamana ihtiyaç vardır. Özellikle de yapısal olarak zor uzayan saçlara sahipseniz işiniz biraz daha zor demektir. Sizlere bu yazımızda hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler sunacağız. Önereceğimiz kolay yöntemler sayesinde kısa sürede saçlarınızın uzadığını ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olduğunu fark edeceksiniz.

Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız öncelikle kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Kimyasal içeren zararlı ürünler saçları uzatmadığı gibi saç köklerinde kalıcı sorunlara neden olabilmektedir. Saç uzatma konusunda mümkün olduğunca doğal yöntemlerden faydalanmakta yarar var. Kaldı ki hızlı uzayan saçlara sahip olmak için yüksek meblağlar harcamanıza da gerek yok. Evde kolayca uygulayabileceğiniz zahmetsiz yöntemler sayesinde kozmetik ürünlerden daha sağlıklı sonuçlar almanız mümkündür.

Hızlı Saç Uzatmak Bakım Kürü

Hızlı Saç Uzatan Doğal Kür

Bitkisel yağlar saçları uzatmak için kullanılabilecek en doğal yöntemdir. Saç köklerini besleyerek daha hızlı uzamasında ve güçlü saçlara sahip olmanızda etkili olan bitkisel yağlar ile kür uygulayarak kendi saç bakımınızı da yapmış olursunuz. Hızlı saç uzatan doğal kür için gerekli malzemeler şunlardır;

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı bademyağı
  • Birkaç damla lavanta yağı
  • 1 tatlı kaşığı argan yağı
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Belirtilen ölçülerde yağları küçük bir kabın içerisinde karışım haline getirin. Karışıma 1 çay kaşığı da çörek otu ya da çörek otu yağı ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız kürü saçınıza uygulayarak saçlarınızı streç film ile sarın. 1 saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı sıcak su ve saç tipinize uygun bir şampuan ile arındırın.

Hızlı saç uzatan yöntemler arasında bitkisel yağlar ile hazırlayacağınız kürlerin etkisi son derece büyüktür. Bitkisel yağlar saçlarınızı besleyerek güçlendirir ve daha hızlı uzamasını sağlar. Bu sayede pahalı kozmetik ürünlere dökeceğiniz para yerine kendi yöntemlerinizle daha uzun süre saç bakımı uygulamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde evde ayak bakımı, evde ayak bakımı için öneriler ve evde ayak bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.