HANGİ RENK KIYAFETE NASIL MAKYAJ GİDER?

Moda konusunda başarılı bir insanız ve ancak kıyafetinize uygun nasıl bir makyaj yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa bu yazı tam size göre! Makyaj yüz yılın en büyük buluşlarından biridir! Milattan önce kadınlar erkeklerine ve çevrelerine kendini beğendirmek için kömürü göz çevrelerine sürermiş, yani bir nevi göz kalemi ile makyaj yaparlarmış diyebiliriz.

Makyaj ile yüz hatlarınızı öne çıkarabilir, dudaklarınızı büyük ya da küçük gösterebilir, burnunuzu küçültebilir, büyük gözleri küçük küçük gözleri de büyük yapabilirsiniz. Bu eğlenceli bir sihirdir! Kadınların makyaj ile güzelliklerine güzellik kattıklarını son günlerde gelişen çağın teknolojisiyle takip edebiliyoruz. Bilmediğiniz, küçük ama çok etkili ve işinize yarayacak bu tüyoları uygulamalısınız!

Siyah Kıyafet ile Makyaj

   Akşam bir davete katıldınız ve o popüler kızlar da orada olacak, nasıl bir makyaj yapıp da gecenin yıldızı siz olacaksınız? Eğer bunu dert ediyorsanız doğru yerdesiniz! Güzel ve çekici bir siyah elbisenin içinde müthiş hatlarınız görünürken makyajınız da çarpıcı olmalıdır. Bunun için de toprak tonlarında buğulu bir göz makyajı ile pembeden koyu eflatuna kadar renk skalası olan bir ruj işinizi görecektir, allıkta ise çok koyuya kaçmamalısınız.

Eyvah! Kırmızı Elbise

   Kırmızı bir elbise giymek cesaret ister, kırmızının bilimsel manada doğurganlığı simgelediğini duymuşsunuzdur ve ayrıca eğer kırmızı bir elbise giyiyorsanız etraftaki kadınların sinir eden ve kıskanan bakışlarına maruz kalmaya hazır olun! Çünkü onlar için bir tehditsiniz! Kırmızı bir elbiseye en çok yakışan elbette kırmızı bir rujdur diyorsanız o kadar da emin olmamalısınız! Daha nude tonlarda bir ruj ile gözlerinizi patlatmalısınız. Kahvenin ve siyahın tonlarında çarpıcı bir göz makyajı ile şeftali tonlarında bir allık kullanmalısınız.

Cıvıl Cıvıl Bir Elbise: Mavi

   İster saks mavisi isterse bebe mavisi ya da turkuaz olsun etrafta dikkat çekmeye hazır olun! Çünkü mavi asaletin rengidir, insanlar sizden gözlerini alamayacak. Siz ise popüler olmanın keyfini çıkaracaksınız! Mavi daima huzur verir ve düşünceleri yumuşatır. Açık pembe ve leylak tonlarında göz makyajını toprak tonları bir farla gölgelendirirseniz altın oranı bulmuş olursunuz! Yine çok koyu olmayan pembemsi ya da şeftalimsi ruj ve allıklar güzellik katacaktır.

Yeşil Bir Kıyafetle Parlayın

Kahvenin ve bakırın tonları bu kıyafetinizde yanınızda olmalıdır ve eflatun tonlarının ruhu da çok yakışacaktır. Dudaklarınızi patlatarak bir renk karmaşası yaratmamalısınız, yine eflatun tonlarını tercih etmelisiniz allık tercihiniz ise bronz olabilir.

Pembenin Canlılığına Merhaba De

   Eğer pembe bir elbise giyiyorsanız mavi ve gri bir göz makyajı tercih etmelisiniz ve dudaklarda ise leylak renginin esintileri gezinebilir. Ya da sadece bir parlatıcı ile işinizi tamlayabilirsiniz. Hafif dozda soğuk renkli belli belirsiz bir allık son rötuş olacaktır.

Beyazın Sadeliğiyle Dikkat Çek

   Bu kıyafet rengi önemli bir renk! Çünkü tüm kadınların hayallerini süsleyen gelinlikle aynı renk. Bu tür bir elbiseyle birçok seçeneğiniz olabilir, çünkü beyaz çoğu rengi kalfırabilir hafif ve sade bir makyajla sahil kenarında uçuş uçuş bir şekilde tüm gözler üzerinizdeyken güneşin keyfini çıkarabilirsiniz ya da dar ve asimetrik kesimli beyaz bir elbiseyle geceye damgasını vuran sexy kadını oynayabilirsiniz. Bunun için hem leylak/pembe ve mor tonları uygundur hem de saks mavisi, siyah veya renkli bir makyaj sizi baştan yaratabilir! Dudaklarınızda ister kırmızının şehvetini barındırabilir isterseniz de pembenin doğal efektini yansıtabilirsiniz, seçim sizin!

Güvenilir ve Vamp Bir Görünüm: Lacivert Elbise

    Eğer müthiş derecede kadınsı görünmek istiyorsanız lacivertin güvenilirliği size yol gösterici olacaktır. Kırmızı bir ruj ile ayakkabınızı uydurabilirsiniz. Ya da dudaklarınızı sade bırakarak pembe, lila, bej veya gri tonlarla bezeli bir makyaj yapabilirsiniz. İnsanlar gözlerinizi sizden alamayacaktır.

Önerdiğimiz kıyafet ve iç giyim kombinleri için OnlineGiyim adresine göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde Makyaj Önerileri, makyaj tüyoları ve Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.