Hamile kalmak için bir gecede iki kez sevişin

Bir gece içerisinde sadece bir kez ilişkiye girmeyi tercih ediyorsanız, doğal yollardan çocuk sahibi olabilmek için gece içerisinde iki kez sevişmeniz gerekiyor.

Çin’de gerçekleştirilen bir bilimsel araştırma sonucunda, gece içerisinde sadece bir kez sevişilmesinin doğal yollardan çocuk sahibi olunmasına engel olduğu belirlendi. Bu bilimsel araştırmalar sonucunda kadın ve erkeğin bir gecede iki kez sevişmesinin önemi burada ortaya çıktı. Hatta araştırmalar o kadar çok ileriye giderek, üç saat diliminde iki kez sevişme gerçekleştirilirse hamile kalınabilir olduğunu söylemektedir.

Yani ulaşılan bilgiler sonucunda, gecede üç saat gibi bir süre içinde iki kez sevişilmesi durumunda gebe kalma şansı artıyor.

Araştırma kapsamında inceleme altına altına spermler, ilk boşalmadan daha sonraki süre içerisinde yaşanan boşalmada, daha çok salgılandığı saptandı. Aynı zamanda yumurta yüzeyine yapışma sağlanabilmesi için, gerekli olan proteinlerinde daha fazla bulunduğu belirlendi.

Shengjing Hastanesi’nde 250 erkek üzerinde yapılan araştırmalarda, son boşalmasını takip eden birkaç saat süre içinde sperm örnekleri bir kez daha alındı. Her iki sperm arasındaki volümler ve hareketler karşılaştırılarak sonuçlara varıldı.

 

Tüp bebek içinde olumlu sonuç veriyor

Araştırmalar kapsamında ilk etap çalışması tamamlanarak ikinci etap çalışmasına geçildiğinde, tüp bebek sahibi olmak için hazırlık yapan 500 çift değerlendirilme altına alındı. Alınan sperm örneklerinin son boşalma işleminden ne kadar süre sonra alındığının sorgulaması yapıldı.

İlk boşalma işlemini takip eden 180 dakikalık süre diliminde alınan spermlerde tüp bebek için gebelik şansının arttığı belirlendi. Burada döllenmenin sağlanmasını yerine getiren spermler en hızlı spermler olmasından dolayı, ilk boşalım sonrasındaki 180 dakikalık süre zarfında alınan spermlerin daha hızlı yüzmüş olduğu ve gebe kalınma durumu için daha uygun olduğu saptandı. Elde edilen özellik sonrasında hem doğal, hem de tüp bebek yoluyla gerçekleşecek gebelik oluşumunun şansı daha çok artmaktadır. Spermler boşalma sürecinden önce ne kadar daha çok testis içinde kalması sağlanır ise DNA hasarına bir o kadar duyarlı hale gelmektedirler.

Araştırma sonuçları birçok ünlü dergi de yayımlandı.

Bir önceki yazımız olan Kadın Ve Erkek Cinsellikte De Farklı! başlıklı makalemizde erkek ve kadının cinsellikteki farkları ve Kadın erkek ilişkisi nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.