Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel gecelerde, düğün ya da davetlerde kullanılan gece makyajı iddialı tonları kullanmak için oldukça uygundur. Gece makyajı için önemli olan nokta nereye gidileceğidir. Düğün konsepti mi, akşam yemeği mi, yoksa özel bir davete mi katılacaksınız? İşte tam da bu noktada gece makyajı nasıl yapılır sorusuna cevap aranmaktadır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki gece makyajı deyince akla abartılı ve tamamen koyu bir makyaj gelmesin. Elbette ki günlük makyaja göre biraz daha iddialı dokunuşlar gerekmektedir. Ancak bu gece makyajında baştan aşağı koyu renkler kullanılması anlamına gelmez. Gece makyajına başlamadan önce saç modelinizin tamamlanmış olmasında fayda var. Bu sayede makyajınızı yapmak daha kolay olacaktır.

Gece Makyajı İçin Öneriler

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi temizleyin ve nemlendirici krem uygulayın. Bu sayede makyajınızın daha parlak ve daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra makyaja geçebilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler;

  • Gece makyajında siyah, lacivert, gri ya da mürdüm tonlarını kullanabilirsiniz.
  • Kirpik kullanmayı düşünüyorsanız abartıdan kaçının. Özellikle tek tek takılan kirpikler daha doğal bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Koyu far uyguluyorsanız allığınızı da koyu uygulamaktan kaçının. Şeftali, pembe ya da pudra tonlarında bir allık tercih edebilirsiniz.
  • Gece makyajı için öneriler kısmında özellikle rujunuzun doğallığına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Koyu bir göz makyajına yine koyu tonlarda bir ruj uyguladığınızda yüzünüzün bambaşka görünmesine yol açabilirsiniz.
  • Son olarak makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için sabitleyici sprey kullanmayı da unutmayın.

Gece Makyajı Nasıl Uygulanır?

Düğün, davet ya da özel bir akşam yemeğinde kullanabileceğiniz gece makyajı uygulamasına geçelim. Cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra makyaja başlayabilirsiniz.

Öncelikle teninize uygun bir fondöten uygulayın. Ardından göz kapaklarınıza açık ya da sedefli tonlarda bir far uygulayın. Sonrasında koyu renk farınızla ister tüm göz kapağınıza, isterseniz de gölge şeklinde farınızı sürün. Gece makyajının en önemli tamamlayıcısı eyeliner olacaktır. Hafif kuyruklu bir eyeliner uygulamadan önce kirpik takacaksanız kirpiklerinizi takın ve eyeliner uygulayın. Rimel ve allığınızı da uyguladıktan sonra son olarak rujunuzu sürün.

Bir önceki yazımız olan Selülit İçin Doğal Bakım Önerileri başlıklı makalemizde selülit için doğal bakım, selülit için doğal maske ve selülit için öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.