Fotojenik Görünmek İçin Makyaj Tüyoları ve Öneriler

Son yıllarda fotoğraf çekme çılgınlığı giderek artıyor. Özellikle selfie tutkunları için fotoğraf çekmenin mekanı ve saati yok desek yeridir. Ancak çekilen fotoğraflarda fotojenik görünmek son derece önemlidir. Çoğu kadının bu konudaki yardımcısı makyajdır. Makyaj tüyoları sayesinde fotoğraf çekinirken daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Fotojenik görünmek için makyaj tüyoları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Cildinizi daha pürüzsüz ve doğal gösterecek birkaç öneriden bahsedeceğiz.

Fotojenik görünmek istiyorsanız makyajla ilgili önerilere geçmeden önce birkaç tavsiyeden bahsedelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki her ne kadar makyajla cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak mümkün olsa da aşırısının fotoğraflarda hoş durmadığını bilmelisiniz. Özellikle aşırı fondöten ya da koyu renk farlar sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Fotojenik Görünmek İçin Makyaj Sırları

Güzel görünmek istiyorsanız makyajdan daha büyük bir silaha ihtiyacınız var. Onun da fotoğraflardaki gülen gözleriniz olduğunu unutmayın. Özellikle dişlerinizi düzenli olarak temiz tutmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun dışında fotojenik görünmek için makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bazı öneriler şunlardır;

  • Fotoğraflarda doğal görünmek istiyorsanız farınızı bronz, toz pembe ya da nude tonlarında tercih edebilirsiniz.
  • Aşırı allık kullanımından uzak durmalısınız. Allığınızı şeftali ya da açık pembe tonlarında tercih edebilirsiniz.
  • Gözlerinizi daha aydınlık göstermek için paletinizdeki en açık rengi göz pınarlarınıza uygulayın. Bu sayede daha fotojenik gözlere sahip olabilirsiniz.
  • Fotoğraflarda bakışlarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız kirpiklerinize maskara uygulamadan önce mutlaka kıvırın. Bu sayede hem doğal, hem de daha uzun kirpikler elde edebilirsiniz.
  • İddialı fotoğraflar elde etmek istiyorsanız kesinlikle kaşlarınızı doldurmayı ihmal etmeyin. Özellikle fotoğraflarda tüm kusurlar ortaya çıktığı için kaşlarınızın arasında boşluk varsa bu kötü bir görünüme neden olacaktır.
  • Ten makyajı son derece önemlidir. Aşırı fondöten kullanmak cildinizi pürüzsüz göstermek yerine doğallıktan uzak bir görünüme neden olacaktır. Fotojenik görünmek istiyorsanız cildinizi nemlendirmeye yönelik BB ya da CC formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

Fotojenik görünmek için makyaj tüyoları sunduğumuz yazımızdaki önerileri dikkate alarak fotoğraflarda pürüzsüz ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Far Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde far seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, far sürerken dikkat edilecekler ve far sürerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.