Fazla Seks Yapmak Mutsuz mu Ediyor?

Gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda fazla seks yapılmasının mutsuzluğa neden olacağı sonucuna varıldı. Yapılan araştırmalar ile ilgili detaylar yazımızın devamında.

Fazla seks yapılması bakımından insanlar da yayın bir şekilde mutsuz olunduğunda dair bir görüş belirmektedir. Ancak her ne kadar bazı kesimler karşı çıksa da, uzmanların yaptığı araştırma sonuçları bunları destekler nitelikte çıkıyor.

Sizde araştırma sonuçlarının aksini düşünen bir yönde kanıya sahipseniz, aslında mutluluğun sadece aktif seks yaşantısına bağlı olmadığını bilmelisiniz. Birçok insanın aktif bir şekilde cinsel yaşantısı olsa da, üzerilerinde bulunan stres ve mutsuzluk cinsel hayatlarına olumsuz şekilde yansımaktadır. Bundan dolayı sadece kendinizi mutlu etmek açısından cinsel ilişkiye zorlarsanız, bir yerden sonra partnerinizi de etkileyerek daha mutsuz şekilde ilişkilerden ayrılmış oluyorsunuz.

Yapılan araştırmalar kapsamında 35 ile 65 arasında yaşları değişkenlik gösteren 128 çift üzerinde bir düzenlenen anket sonuçlarında hafta içinde üç defadan az olacak şekilde cinsel ilişkiye girdikleri belirtiliyor. Bu grup içinden yaşlarına bakılmaksızın karışık olarak cinsel ilişkiye girme sayılarını bir haftada 3’ün üzerine çıkarılması isteniyor. Bu sırada kişilerin mutluluk durumları da online anketler aracılığı ile ölçülmeye devam ediliyor. Herkesin şaşırmasına neden olacak sonuç ise bu anketler sonrasında çıkıyor. Çünkü insanların cinsel ilişkiye girme sayıları artırılmış olsa da, herhangi bir şekilde mutlulukları artmamış görülüyor. Buradan çıkan sonuç ile insanlar cinsel hayatlarını belirli bir süreden sonra sadece zorunlu olduğu için yerine getirildiği görünüyor. Bu durumda cinsel ilişkilerinin kendilerine herhangi bir mutluluğu getirmemesini sağlıyor. Böylelikle sizlerde cinsel ilişkilerinizden mutlu bir şekilde ayrılmak istiyorsanız, stres altında ve yorgun olmadığınız dönemlerde gerçekleştirmelisiniz. Ancak o zaman kendinizi tam manasıyla ilişkinize adayarak mutlu olmanızı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarınıza Fark Ettirmeden Nasıl Sevişebilirsiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.