Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri

Makyaj yaparken çoğumuzun istediği görüntü upuzun kirpiklerdir. Özellikle düğün ve nişan gibi özel gecelerde takma kirpik etkisi yaratmak isteriz. Gece makyajı söz konusu ise takma kirpik olmadan olmaz diyenlerdenseniz evde kirpik uzatma yöntemleri ile bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzun ve gür kirpikler sayesinde takma kirpik kullanmaya gerek kalmadan hem gece, hem de gündüz makyajında kirpiklerinizde istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Göz makyajının olmazsa olmazı upuzun kirpikler elde etmektir. Hatta çoğu kadın günlük makyajında uzun kirpikleri sayesinde sadece rimel kullanmayı dahi yeterli görmektedir. Özellikle yoğun makyajdan hoşlanmayanlar için uzun kirpikler avantaj olup tek bir rimel uygulaması ile bakışlara derinlik kazandırılabilmektedir.

Evde Kirpik Uzatma Teknikleri

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini istiyorsanız kesinlikle bakım uygulamalısınız. Öncelikle bunu makyajla elde edebileceğiniz gibi uzun süreli kirpik bakımı uygulayarak da başarabileceğinizi belirtelim. Sizlere evde kirpik uzatma teknikleri konusunda pratik birkaç uygulamadan bahsedelim.

Kirpik Serumu Kullanın

Kirpikleriniz seyrekse, cansız ve uzamak bilmeyen bir yapıya sahipse kirpiklerinizi güçlendirmek ve uzamasını sağlamak için mutlaka serum kullanmanızı öneririz. Kirpik serumu seçerken içeriğine göz gezdirerek kirpiklerinizi besleyerek uzamasına etki edecek ürünler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Loreal Paris ve Maybelline markalarının hem fiyat açısından, hem de etki açısından faydalı kirpik serumları olduğunu belirtebiliriz.

Doğru Maskara Seçin

Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak için evde uygulayabileceğiniz en kolay teknik maskaradır. Ancak kirpikleriniz için doğru maskara seçimi yapmadığınızda istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bu aşamada maskara seçimi nasıl yapılmalıdır konusunda bilgiler edinerek kendi kirpik yapınıza uygun ürün almayı denemelisiniz.

Kirpiklerinizi Kıvırın

Her ne kadar doğru ürünler seçseniz de evde kirpik uzatma sırları arasında kirpik kıvırıcı kullanmanın önemli bir yeri vardır. Kirpikleriniz için doğru ürün seçimini yaptıysanız uygulamaya geçmeden önce mutlaka kirpiklerinizi kıvırın. Bu sayede maskaranızdan iki kat daha yoğun etki sağlayabilirsiniz.

Zig-Zag Uyygulama

Uzun kirpikler istiyorsanız maskaranızı sürerken fırçayı zig-zag hareketleri ile kullanmaya çalışın. Bu sayede kirpiklerinizin daha volümlü görünmesini sağlayabilirsiniz. Zig-zag hareketlerini yapmadan önce uygulamaya kirpik diplerinden başlamanız da önemli bir detaydır.

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj Nedir? başlıklı makalemizde porselen makyaj, porselen makyaj için dikkat edilmesi gerekenler ve porselen makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.