Esmerler İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ten makyajıdır. Doğru ten makyajı istenilen görünüme ulaşmak için ten rengine uygun ürünler kullanmak önemlidir. Sarışın, esmer ve buğday ten fark etmeksizin kusursuz bir makyaj isteniyorsa kesinlikle tenle uyum özen gösterilmesi gereken bir noktadır. Sizlere bu yazımızda esmerler için makyaj önerileri sunarak esmer tenlilerin makyaj konusunda nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Esmer tenliler makyaj konusunda diğer tenlere oranla daha avantajlıdır. Özellikle doğal makyajı tercih edenler için esmer tenlerde ufak dokunuşlarla doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Esmer tenlilerin makyaja başlamadan önce dikkat etmesi gereken en önemli konu kapatıcı ve fondöten seçimidir. Ten renginizden daha açık tonlar tercih ettiğinizde abartı ve hoş olmayan bir uygulamaya imza atabilirsiniz. Bu nedenle teninizden bir ton koyu ürünler kullanarak doğallığınızı korumanızda fayda vardır.

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

Beyaz tenli bayanlara neredeyse her tonda makyaj yakışırken, esmer tenlilerde bu pek mümkün değildir. Esmer tene sahip kişilerin renk ve ürün seçiminde dikkatli olmaları gerekir. Bu nedenle sizlere esmerler için makyaj tüyoları hazırladık.

Fondöten Seçimi

Ciltte renk uyumu yakalamak ve kusursuz bir makyaj yapmak için fondöten seçimi önemlidir. Fondöten seçerken genellikle yapılan hata bilekte deneme yapmaktır. Özellikle esmer tenlerde doğru tonu yakalamak için fondötenden az miktarda çene kısmına sürerek uygulama yapmanızı öneririz.

Far Seçimi

Esmer tene yakışacak sınırsız far seçeneği mevcut. Özellikle kahve tonları, pembe, kırmızı ve ışıltılı farlar esmer tenlerde şık durmaktadır. Esmerler için göz makyajında yoğun bir şekilde sürülen eyeliner ile etkileyici bakışlar elde etmekte mümkündür.

Allık Seçimi

Etkileyici bir makyajın en önemli tamamlayıcısı allıktır. Esmerler için makyaj yaparken tercih edilebilecek allık tonları şeftali ve kırmızı tonlarıdır. Esmer tene sahip bayanların özellikle pembe allık kullanımından kaçınmalarında fayda vardır.

Ruj Seçimi

Esmer tenlilerin en şanlı olduğu konu ruj seçimidir. Neredeyse her renkte ruju rahatlıkla kullanabilirler. Bordo ve koyu kırmızı rujların esmer tenliler için adeta biçilmiş bir kaftan olduğunu belirtebiliriz. Allık seçiminde olduğu gibi ruj tercihinde de esmerlerin pembe tonlardan uzak durması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekline Göre Makyaj Tüyoları başlıklı makalemizde yüz şekline göre makyaj, yüz şekline göre makyaj önerileri ve yüz şekline göre makyaj tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.