Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Hiçbir kadın eşi ya da sevgilisi tarafından aldatılmak istemez. Çoğu kadının aklını kurcalayan sorulardan birisi aldatılma nedenidir. Özellikle de aldatılan kadınların en merak ettiği konuların başında aldatılma nedeni gelir. Peki erkeklerin aldatma nedenleri nelerdir? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki aldatmayan erkek neredeyse yok denecek kadar azdır. Kimi bu konuda profesyonelken, kimisi ise amatörlüğünü ortaya koyarak yakalanmakta ve çoğu ilişkilerin sonlanmasında ihanet sorunu sebep olmaktadır.

Kadınlar açısından bakıldığında erkeklere güvenmek oldukça güç bir durumdur. Hatta çoğu kadının ‘’aldatmayan erkek yoktur’’ düşüncesi ile ilişkisinde güvensizlik problemi yaşadığı görülmektedir. Kadınların en büyük eksiği de bu noktada başlıyor. Aldatılma korkusu yerine erkeklerin neden aldatmaya başvurduğunu araştırmak ve bu durumlardan uzak durmak akla gelmiyor.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri

İlişkiyi bitiren nedenler konusunda yapılan çoğu araştırma en fazla ayrılık sebebinin ihanet olduğunu göstermiştir. Bu konuda erkeklerin kadınlara oranla bir adım önde olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Erkeklerin aldatma sebepleri konusunda merak edilenleri sizler için araştırdık.

  • Erkekleri aldatmaya iten en önemli nedenlerden birisi zamanla partnerine olan ilgi ve sevgisinin azalmasıdır. Elbette ki buna neden olan etkenler bulunmaktadır. Evlilikle birlikte bayanların ilişkinin ilk dönemine göre bakımsızlaşması bunun en basit örneğidir. Flört döneminde her gün makyajlı ve güzel gördüğü eşini evlilikle birlikte bakımsız görmeye başlayan erkek hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu durumda evliliğini de yıkmak istemeyen erkek ihanete yönelmektedir.
  • Kadının çok konuşması, sürekli kafa ütülemesi ve erkeğin sözünü dinlememesi de erkeğin aldatmasına neden olmaktadır. Erkekler genel olarak sözünü dinleyen ve sürekli tartışmak yerine eşine güler yüz gösteren kadınlar ister. Bu durumu eşinde yaşayamayan erkek de güler yüz ve tatlı dili dışarıda aramaya başlar.
  • İhanete neden olan en önemli etkenlerden birisi de erkeğin cinsellik isteğine karşılık vermemektir. Partneri ile bu konuda sıkıntı yaşayan erkek başka birinde böyle bir durum bulursa değerlendirmeden geçmemektedir.
  • Partnerinden eskisi kadar ilgi görmeyen ve başka bir kadından ilgi gören erkek aldatma eğilimi göstermektedir. Araştırmalara göre evliliklerin ilerleyen yıllarında çocukla beraber kadının erkeğe olan ilgisinin azalması ve çocuğa güvenerek eşine ilgisiz kalması erkeğin ihanet etmesine yol açıyor.
  • Erkeğin aldatma nedenleri arasında belki de en önemlisi erkeğin farklılık ve heyecan arayışıdır. Erkek deyince akla başlı başına heyecan kavramı gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan İlişkiyi Bitiren Hatalar Nelerdir? başlıklı makalemizde ilişkiyi bitiren hatalar, ilişkiyi bitiren hatalar nelerdir ve ilişkiyi sona erdiren hatalar hakkında bilgiler verilmektedir.