En Şık Topuklu Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı gerek ayağı koruma açısından, gerekse estetik açıdan insan yaşamının en temel ihtiyaçlarından biridir. Öyle ki bu ihtiyacın karşılanması için çalışan birçok ünlü marka birbirinden farklı renk ve model çeşitliliği ile göz kamaştırmaktadır. Bayanların en fazla tercih ettiği modellerden olan topuklu ayakkabılar günlük yaşamda olduğu gibi özel gecelerde de farklı modelleri ile şıklık sunuyor. Sizlere bu yazımızda en şık topuklu ayakkabı modelleri hakkında kısaca bilgiler sunacağız. Özellikle de yaz sezonu için henüz ayakkabı alışverişi yapmadıysanız sezon trendlerine de göz gezdirmiş olacaksınız.

Topuklu ayakkabı modellerine geçmeden önce sizleri ayakkabı seçimi konusunda uyarmakta fayda var. Her ne kadar estetik görünüm önemli olsa da, ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus rahatlık olmalıdır. Özellikle de topuklu ayakkabı kullanımına alışkın değilseniz ilk başlarda topuğu yüksek olmayan modelleri tercih etmenizde fayda var.

En Beğenilen Topuklu Ayakkabı Modelleri

En fazla tercih edilen ve neredeyse her elbise ile kolayca kombin edilebilen ayakkabı modeli siyah yüksek topuklu ayakkabılardır. Özellikle kısa boylu bayanlar için avantaj sağlayan yüksek topuklu ayakkabılar abiye ile kombin edildiğinde şık bir stil sunmaktadır.

Yüksek topuklu kullanamayanlar için kısa topuğa sahip stiletto ayakkabılar son derece şık bir seçimdir. Ayrıca stiletto tarzı ile günlük yaşamda dahi rahatlık mümkündür. Stiletto hem günlük yaşamda, hem gece, hem de ofis ortamında kulanım imkanı bulabileceğiniz en şık topuklu ayakkabıdır.

Bilekten bağlamalı topuklu ayakkabı modelleri yaz aylarında birçok kadının vazgeçilmezi oluyor. Mini eteklerle, kısa pantolonlarla ve kısa elbiselerle kombin edebileceğiniz bilekten bağlamalı topuklular ayağınızı zarif bir görünüme ulaştıracaktır.

Topuklu ayakkabı kullanımına alışkın olmayan ve ince topukluda rahat edemeyenler için kalın topuklu ve platform ayakkabılar avantaj sağlamaktadır. Özellikle ayakkabının ön kısmının da topuk yüksekliğinde olması yürürken rahatsızlık yaşanmamasını sağlamaktadır.

Kalın topuklu, sivri burunlu stiletto ayakkabıların günlük yaşamda kullanışlı olduğunu söylemeden geçemeyiz.  İnce ayağa sahip olanlar için ucu sivri ayakkabı ile ayağı daha şık göstermek mümkündür.

Henüz ayakkabı alışverişinizi yapmadıysanız yeni sezonda gold rengi topuklu ayakkabıların revaçta olacağını müjdeleyelim. Günlük yaşamda olduğu gibi gece için yapacağınız kombin seçeneklerinde de gold topuklu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. En beğenilen topuklu ayakkabı modelleri ile stil sahibi görünmek istiyorsanız ayakkabınızın tarzınızı yansıttığını da unutmamalısınız.

Hem rahat, hem de şık bir ayakkabı seçimi yapmak istiyorsanız dolgu topuklu ayakkabıların her sezon en beğenilenler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Rahatlık açısından en fazla tercih edilen model dolgu topuklular olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018-2019 En Trend Bot Modelleri başlıklı makalemizde 2018-2018 trend bot modelleri, 2018-2019 bot modası ve 2018-2019 bot modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.