Emziren Kadının Seks Hayatı

Doğumdan sonraki dönemde emzirmeye başlayan kadının seks hayatında ne gibi bir değişiklik meydana gelir? Bebeğin doğumunun ardından cinsellikten bir kez daha zevk almaya başlanması için yapılması gerekenler nelerdir? Tüm soruların cevapları bu yazımızda.

Eşiniz ile ilgili yakınlaşmaların tekrar eski sıcaklığında sağlanması, emzirme durumu, bebeğinizin kişiliği ve emzirmenin ne şekilde gidiyor olmasına bağlı kalarak değişkenlik göstermektedir. Yeni sahip olduğunuz beden sizin için eski romantizmi yakalayamayacak olduğunuz düşüncesine itebilir. Hatta eski fantezilerinizin pencereden bir kuş gibi uçup gittiğine bile düşünmeye başlayabilirsiniz. Eğer ki bu düşüncelerden herhangi birisine sahipseniz, tekrar cinsel hayatınıza canlılık kazandırmanın sizin elinizde olduğunu bilmelisiniz.

İlişkinin başlangıcını doğru şekilde geçmek için partnerden herhangi birisinin diğerini okşaması ve kucaklaması fitilin ateşlenmesini sağlayacaktır. Bu tür yaklaşımların henüz başlarda kaldığını düşünebilirsiniz. Ancak mum yakılmış bir masa, üzerinde bir kadeh şarap ve mutlu bir akşam yemeği ile eşinizi karşıladığınız zaman tekrar eski romantik günlerinize dönmek için zemini hazırlayabilirsiniz.

Özel Bir Gecelik Seçilmesi

Aynı şekilde akşam yemeği sonrasında üzerinize giyeceğiniz seksi bir gecelik ortamın havasını değiştirecektir. Altınıza giyindiğiniz renkli iç çamaşırlarınızı sergileyecek düzeyde olan gecelikler ise heyecanı daha yukarıya doğru çekmeye başlayacaktır. Yeterli hisler o dakikada harekete geçmeye başlayacağı için partnerinizi istediğiniz gibi kumanda edebilecek pozisyona geleceksiniz.

Göğüslere Dokunmaya Ara Verin

Beylerin özellikle yeni doğum yapmış olan kadınlar üzerinde göğüslere dokunuş hususunu bir kez daha gözden geçirmesi gerekiyor. Çünkü bebeğini emziren annenin göğüsleri hassas bir yapıda olduğu için, sizin eski sert dokunuşlarınızın karşılığını veremeyebilir. Canı yanacak olan eşiniz ilişkiye ara vermek dahi isteyebilir. Bundan dolayı sizlerde ilişkinizin tadı kaçmaması adına, göğüslerle ilgili fantezilerden bir süre uzak kalmayı tercih etmelisiniz. Ayrıca sizin içinde göğüs ile sevişme yaşanacağı zaman anne sütü ağzınıza gelerek sizinde zevkinizin kaçmasına neden olacağını da unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Cinsel İlişkiye Girerken Ne Düşünüyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.