Düşük Bel Pantolon Nasıl Giyilir?

Günlük yaşamda özellikle gençler tarafından sevilerek kullanılan parçalardan birisi düşük bel pantolonlardır. Hem asil, hem de sportif bir tarz yakalamak isteyenler için düşük bel pantolon nasıl giyilir sorusuna cevaplar sunacağız.  Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki düşük bel pantolonlar ince belli kadınlar için daha ideal bir seçimdir. Bel bölgesinde ve kalçasında kilo problemi olan kadınların düşük bel pantolon kullanması görüntü olarak pek hoş sonuçlar doğurmayacaktır.

Düşük bel pantolonları seksi görünmek amacıyla kullanmak kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu konuda en iyi örnek düşük bel pantolonda iç çamaşırı göstermeye çalışmak oluyor. Hem abes, hem de hoş olmayan bu görüntü tarz görünmenin dışına çıkıyor. Son olarak düşük bel pantolon kullanımında göbek gösterme çabasına da değinelim. Bu durum aslında yakışanlar için hoş bir seçim, ancak yakışmayan ve iğreti bir görünüm yaratanlar için bu çabanın da yersiz olduğunu söylemekte fayda var.

Düşük Bel Pantolon Kombin Önerileri

Düşük bel pantolon kombin edilirken doğru parçaları seçmek şıklık açısından son derece önemlidir. Günlük yaşamda, ofis ortamında ve katılacağınız bir davette dahi düşük bel pantolon tercih edebilirsiniz. İsteğe göre kumaş ya da jean tarzında düşük bel pantolon kombini oluşturmanız mümkün.

Kış aylarında düşük bel pantolon ile göbeği açık kombin oluştururken üzerinize uzun bir parça kullanarak soğuk kış gününe meydan okuyabilirsiniz. Ayrıca örnekte de gördüğünüz gibi bu şık kombini şapka ile tamamlayacak sokak modasına tarz bir stille sahip olabilirsiniz.

Özel gecelerde kumaş düşük bel pantolon üzerine şık bir gömlek tercih edebilirsiniz. Bu şık kombini topuklu ayakkabı ile tamamlayarak davet şıklığı elde etmeniz mümkün.

Günlük yaşamda sportif bir şıklık elde etmek isteyenlere düşük bel jean ile oversize kazak kombinini önerebiliriz. Tarz kombin seçeneğinizi spor ayakkabı ile tamamlayarak gün boyu rahat edebilirsiniz.

Ofis ortamında düşük bel pantolon kullanmak istiyorsanız kesinlikle gömlek tercih etmelisiniz. Özellikle gömleğinizi pantolonun içerisine gizleyerek hem bir iş kadını, hem de düşük bel pantolon ile stil sahibi görünmeyi başarabilirsiniz. Ofis kombini yaşarken stiletto ile taçlandırmayı unutmayın.

Düşük bel pantolon nasıl kombinlenir diyenlere birkaç öneri sunduk. Unutmayın ki düşük bel pantolon tercihinde dikkat etmeniz gereken odak noktası vücut tipinize uygun bir model seçmektir.

Bir önceki yazımız olan Kısa Boylu Kadınlar İçin Stil Önerileri başlıklı makalemizde kısa boylu kadınlar, kısa boylu kadınlar için kıyafet önerileri ve kısa boylu kadınlar moda hakkında bilgiler verilmektedir.