Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözler ve bakışlar kişinin ifadesini belirleyen ilk etkendir. Birileriyle karşı karşıya geldiğimizde ilk temas gözlerde kurulur. Derin ve manalı bakışlara sahip olmak için kadınların tercihi koyu bir göz makyajıdır. Gözleri ön plana çıkaran ve etkileyici bakışlar yaratan dumanlı göz makyajı nasıl yapılır yazımızdan siz de ilham alabilirsiniz. Makyajı anlatmaya geçmeden önce bu makyajın daha çok özel geceler için uygun olduğunu belirtelim. Simsiyah gözlerle çarşı pazar dolaşmak pek tercihiniz olmaz herhalde. Bilhassa düğünlerde, toplantılarda ve özel gecelerinizde bu makyajla bakışlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı Teknikleri

Far Tekniği

Göz makyajına başlamadan önce isteğinize göre cilt makyajınızı yapabilirsiniz. Eğer fondöten ve allık gibi işlemleri en sona bırakmayı tercih ediyorsanız göz makyajı öncesinde göz kapağınıza baz uygulayınız. Siyah, mürdüm, lacivert ya da koyu yeşil farınızı göz kapağınızın üzerine dağıtın. Ardından çok ince bir eyeliner uygulayın. Gözlerinizin buğulu bir görünüme kavuşması için alt kısma da siyah göz kalemi çekin. Yoğun bir rimel uygulaması ile dumanlı göz makyajı işleminizi tamamlayın.

Kalem Tekniği

Gözlerim daha da ön plana çıksın diyenlerdenseniz kesinlikle kalem tekniğini tercih etmelisiniz. Siyah göz kalemini göz kapağınızın ortasından dışa doğru gelişigüzel sürün. Ardından fırça yardımı ile size en uygun şekilde tüm göz kapağınıza dağıtın. Bir aplikatör yardımıyla hafifçe dışa doğru da yayarak uzun bir kuyruk oluşturun. Yalnız burada abartmamaya dikkat edin. Ardından göz kalemi ile gözlerinizin içini boyayın. Far fırçasına bir miktar siyah far alarak alt kirpiklerinizin dip kısımlarına uygulayın. Son olarak kirpiklerinizi uzatacak etkili bir rimel ile makyajınızı tamamlayın.

Dumanlı Göz Makyajı İçin Öneriler

Özel gecelerde ve davetlerde bakışlarınıza anlam katacak, sizi daha seksi gösterecek bu makyajı uygularken fazla abartmayın. Özellikle simsiyah göz makyajınıza bir de koyu kırmızı ruj sürerek dumanlı göz makyajı kabusu yaşatmayın kendinize. Gözleriniz ön planda olacağı için dudaklarınızda ten rengi ya da açık pembe tonlarında ruj kullanabilirsiniz. Hatta sadece parlatıcı ile dudaklarınızı hafif renklendirmeniz bile yeterli olacaktır. Allığınızı da yine hafif tonlarda tercih etmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Görünmek İçin Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde Makyaj ve makyaj hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.