Çocuklarınıza Fark Ettirmeden Nasıl Sevişebilirsiniz?

Evli çiftlerin çocuklarını atlatarak sevişme imkanı bulabilmesi için, biraz çaba göstermesi gerekmektedir. Sizlere yardımcı olacak bir kaç önerimiz bu yazımızda yer alıyor.

Evlilik yaşantısında bir anne olunmasından sonra hayatınızda daha farklı sorumluluklar devreye girmeye başlayacaktır. Bu yenilikler ise sizlerin güzel olduğu kadar zorladığı dönemlerde olacak. Normal devam eden hayatınızın etkilendiği gibi, cinsel ilişkilerinizin de bu durumdan etkilenmesi gayet doğal. En sık meydana gelen olaylardan birisi bebeğinizin belirli bir evreye kadar aranızda yatmasıdır. Hatta kimi zamanlar büyüdükten sonra bile belirli yaşa kadar bunu alışkanlık haline getirebilir.

Evde sürekli olarak çocukların bulunması, eşinizle romantizm dolu anların yaşanmasına engel olacaktır. Çünkü çocuklarınıza her an yakalanma korkusu sizin endişe içinde bazı temaslar yaklaşmanıza neden olacaktır. Ancak tüm bunlar yaşanırken bir anne ya da baba olarak seks hayatınızın bittiği anlamına gelmiyor. Bunun için yapılması gereken tek şey dikkatli olmak ve düzenli bir şekilde çaba gösterilmesi gerekiyor.

Yatağa erken gitmeyi deneyin

Çocuklarınız uyumasından sonra geriye kalan zamanlarınızı genelde ev işlerini toparlamak ya da kendinize farklı işler için vakit ayırmak adına kullanırsınız. Ancak bunlarla uğraşmaya devam ederken, seks hayatınızı gözardı ediyor olabilirsiniz. Bunun için yatağa ne kadar çok erken giderseniz sizin için avantajdır. Geç gitmeniz durumunda yeterli enerjiyi kendinizde göremediğiniz anları yaşayabilirsiniz.

Kapıyı kilitleyin

Çocuklar genelde yatak odasına kapı kapalı olsa bile çalmadan girmeyi tercih etmektedir. Bundan dolayı kendinizi bu durumlara hazırlıklı tutmak için kapınızı kilitleyin. Hem kendiniz için önlem almış hem de çocuğunuz için bir özel alan algısı olduğu kanaatine varmasını sağlarsınız.

Planlar yapın

Durgun şekilde bir hayat geçirmek yerine, sürekli anı değerlendirecek planlar yapabilirsiniz. Çocuklu bir ailenin cinsel hayatlarını kurtarmasındaki ilk yapması gereken hareket planlı olmaktır. Çocuklarınızın hafta sonu kursta ya da hafta içi dışarıda arkadaşlarıyla oyunda olmasını değerlendirerek, kendinize erotizm dolu anları oluşturabilirsiniz. Böylelikle cinsel hayatınıza ayrı bir şekilde heyecan da gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Menopoz Cinselliğin Sonu Değil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.