Cilt Bakımı İçin Peeling Önerileri

Peeling ciltteki ölü derilerin arındırılması ve cilde nem kazandırılması için uygulanan bir bakımdır. Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen her kadının düzenli aralıklarla cilt peelingi uygulamasında fayda vardır. İlerleyen yaş, stres, düzensiz beslenme ve çeşitli cilt sorunları zaman içerisinde cilt bakımına ihtiyaç duyulduğunu gösterir. Cildinize düzenli bakım uygulamanız için yüksek bir maddiyata ya da uzun bir zamana ihtiyacınız yok. Evinizde kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile kısa sürede cilt peelingi uygulayabilirsiniz. Sizlere cilt bakımı için peeling önerileri sunarak işinizi biraz daha kolaylaştıralım istedik.

Işıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız kesinlikle cildinize 15 dakikanızı ayırmanız gerekiyor. Peeling sayesinde cildinizi doğal olarak arındırabilir, makyajsız dahi parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Peeling yaparken dikkat etmeniz gereken önerilerden bazıları şunlardır;

  • Peeling için en uygun süre ılık bir duş sonrasıdır. Duş sırasında gözenekler açılacağı için yapacağınız bakımın etkisi daha fazla olacaktır. Duştan çıkmadan önce son adım olarak peeling uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Cildiniz için kullanacağınız peeling ürününün cilt tipinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Eğer kendi peeling malzemenizi hazırlayacaksanız neyi ne için kullanacağınızı iyi araştırmalısınız.

Cilt Bakımı İçin Peeling Tarifi

Cildinizi ölü derilerden arındırmak ve sıkılaştırmak için evde kendi yöntemlerinizle peeling hazırlayabilirsiniz. Sizlere sunacağımız cilt bakımı için peeling tarifi hem kolay, hem de zahmetsiz bir yöntemdir. Bu yöntemle kısa sürede daha bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Birkaç damla limon suyu
  • Yeterli miktarda su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri küçük bir kase içerisinde karışım haline getirin. Ardından hazırladığınız peelingi cildinize uygulayarak 10 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi durulayın. Cildinizi aydınlatan, lekeleri azaltan ve sıkılaşma sağlayan bu tarifi haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Cildinizi durularken sabun kullanmadan sadece ılık su ile yıkamaya çalışın. Peeling sonrasında cildinize nemlendirici uygulamanıza gerek yoktur. Cilt bakımı için doğal peeling uygulayarak pahalı cilt bakım ürünlerine olan ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuru Ciltler İçin Kil Maskesi başlıklı makalemizde kil maskesi, kuru ciltler için kil maskesi ve kuru ciltlere kil maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.