Burcuna Göre Nasıl Bir Annesin?

Dünyadaki en zor ama bir o kadar da güzel şey olan annelik her kadının hayalidir. Tabi babaları da unutmuyoruz ancak işin büyük çoğunluğu annelerin omuzlarındadır.

Geleneksel veya modern, özgür, sevgi dolu, hırslı, sinirli ve gülücükler saçan… Peki, siz nasıl bir annesiniz veya nasıl bir anne olacaksınız? Karakteristik özelliklerinizi belirleyen en büyük etken olan burçlara göre nasıl bir anne olacaksınız?

 • Aslan

Aslan burcu olan anneler çocukları ile resmen çocuk olurlar. Onlara pahalı oyuncaklar almayı ve oynamayı severler bunun için gösterişli olan partiler düzenlerler. Bunu başkalarına hava atmak için mi yoksa çocukları mutlu olsun diye mi yaparlar pek anlayamazsınız. Kötü yönleri ise son derece disiplinli olmalarıdır.

 • Kova

Kova burcu annelerin ise kendi bildikleri doğrular vardır ve her şeyin ailede başladığına inanmaktadırlar. Bu yüzden anneler evlerini çocukları için bir okul olarak görürler ve eğitim verirler. Onların hayal gücünü geliştirmeye çalışırlar. Ancak eğer sinirli hallerine denk geldiğiniz zaman tanıyamayabilirsiniz.

 • Akrep

Sezgisel anlamda çok güçlü olan Akrep anneler çocuklarının problemlerini çözmede oldukça başarılıdırlar. Sadakat, güven ve dürüstlük onlar için her şeydir ve bunu çocuklarından bekler.

 • Başak

Başak problemlere karşı son derece uygun çözüm getirebilen bir burçtur ve başak anneleri bu noktada aynı şeyi çocuklarından da bekler onların başarılı olmasını ister ve oldukça fazla baskı kurabilir. Ancak çocukları başarısız olsa bile onlardan sevgilerini esirgemezler.

 • Yay

Yay burcu olan annelerin çocuklarına öğrettiği ilk şey bağımsız ve özgür olmalarıdır. Dünyayı çocukları ile keşfetmek isteyen yay anneleri sürekli olarak seyahate çıkmayı isterler. Bununla beraber çocuklarına mizahı da öğretmeye çalışırlar. Çocukluk döneminin kısa olduğunu bilen anneler onlarla fazlaca vakit geçirmeye çalışırlar.

 • Yengeç

Son derece korumacı olan Yengeç anneleri onları sevdiklerini hissettirmeye çalışırlar. Onları dinler sorunları için çözüm arar ve evde huzurlu olmalarını sağlamaya çalışırlar. Eğer bir nedenden dolayı çocukları başarısız olursa morallerini düzeltmek için sevdikleri pasta ve yemekleri yaparlar.

 • Terazi

En mükemmel anne burçlarından biri olan terazi, yaşam alanlarındaki uyum ve huzur için her şeyi yapmaktadırlar. Eğer çocukları arasında bir kavga çıkarsa onları barıştırır ve problemi çözer. Her zaman tarafsız olmaya çalışırlar. Aşırı disiplinden pek hoşlanmazlar ve onlara paylaşmayı öğretirler.

 • Boğa

Son derece sabırlı olan boğa burcu kadınları aynı sabrı annelik döneminde de göstermektedirler fakat ergenlik dönemlerinde bu sabır çoğu zaman taşmaktadır. Onlarda hataya yer yoktur. Çocuklarına sevgi aşılamaya çalışan annelerin olumsuz tarafı ise para harcama noktasında aşırıya kaçmalarıdır.

 • Oğlak

Çocukları için hiçbir savaştan kaçmayan oğlak anneleri, bağlılık noktasında en aşırı olan burçtur. Kendileri çok çalışkan olduğundan çocuklarına da bunu aşılamaya çalışırlar. Oğlak burcu çocuklar küçük yaşta para kazanmaya başlarlar ve kardeşlerine bakarak eve yardımcı olurlar bu alışkanlık annelerden çocuklarına da öğretilmeye çalışılır.

 • İkizler

 

İletişim anlamında en iyi annelerden biri olan ikizler, çocuklarını hemen hemen her konuda bilgilendirir ve sır saklamamaya çalışırlar. Bu yüzden ikizler burcu olan annelerin çocukları dünyadan haberdar olup yaşıtlarına oranla daha bilgilidirler. Annelerin bir diğer özelliği ise çocuklarını çok iyi anlamalarıdır. Onlar için partiler düzenleyip oyunlarda eşlik ederler.

 • Koç

Burçlar içinde ikinci en iyi anne olan Koç anneleri, çocuklarının hayatını çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışırlar. Son derece disiplinli ve programlı olan anneler çocuklarına korkmamaları gerektiğini, savaşmalarını ve çekinmemelerini öğretmeye çalışırlar. Çocuklarına inandıkları şeyler uğruna savaşmayı tavsiye ederler. Bazen anlayışsız olan koç anneleri çocuklarını pek dinlemez ve fikirlerini umursamazlar.

 • Balık

Çocuklarını sanata ve yaratıcılığa itmeye çalışan Balık anneleri yine en iyi annelerden biridir. Çocuklarına karşı son derece duyarlı, merhametli ve nazik olan anneler için doğa, hayvan sevgisi oldukça önemlidir. Bu anlamda çocuklarına da sevgiyi aşılamaya çalışırlar. Balıklar yardımsever ve özgür ruhlu insanlardır ve bunu çocuklarına da yansıtırlar.

 

Bir önceki yazımız olan Ölümle Burun Buruna Gelmiş Dünyanın en Şanssız Şanslı 10 İnsanı başlıklı makalemizde en şanslı insanlar, en şanssız insanlar ve tuhaf insanlar hakkında bilgiler verilmektedir.