Badem Yağı İle Kaş ve Kirpik Uzatma

Stres, vitamin eksikliği, kullanılan makyaj ürünleri, kanser gibi rahatsızlıklar zamanla kaş, kirpiklerin dökülmesine neden olur. Kaş ve kirpikler özellikle güzel bir bakış için olmazsa olmazlardandır. Makyaj yaparken kirpiklerini upuzun göstermeyi kim istemez ki? Siz de kaş ve kirpiklerinizi olduğundan daha uzun göstermek isteyenlerdenseniz badem yağı ile kaş uzatma yöntemini uygulayabilirsiniz. Badem yağı içerdiği E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve doğal vitaminler içermektedir. Kaş ve kirpikleri besleyerek doğal şekilde uzamasını sağlayan tatlı badem yağını aktarlardan kolayca bulabilirsiniz.

Kaş ve kirpik köklerini güçlendiren badem yağı bu bölgelerdeki kan dolaşımını da hızlandırarak yeni kaşların çıkmasını hızlandırmaktadır. Ayrıca badem yağı ile uygulayacağınız bakım var olan kaş ve kirpiklerinizin dökülmesini de önleyecektir. Badem yağının herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için güvenle kullanabilirsiniz.

Badem Yağı İle Kaş ve Kirpiklere Bakım Kürü

Uzun kirpik ve kaşlara sahip olmak istiyorsanız badem yağı ile kirpik uzatma yöntemi için bu kürü düzenli olarak uygulamalısınız. Badem yağından az miktarda parmak uçlarınıza alarak kaş ve kirpiklerinize dairesel şekilde masaj yapın. Badem yağını kaşınızda ve kirpiklerinizde gece boyu bekletebilirsiniz. Kolayca uygulayacağınız bu yöntem sayesinde kaşlarınızın ve kirpiklerinizin hızla uzadığını fark edebilirsiniz.

Kaş ve kirpikleri canlandıran, daha da güçlü kaşlara sahip olmanızı sağlayan badem yağını Hint yağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Bu sayede Hint yağının da etkili ile birleşen badem yağı kaş ve kirpikleriniz için 2 kat etki sağlar. Karışımı hazırlarken her defasında taze olarak hazırlamaya ve her yağdan da 1’er çay kaşığı kullanmaya özen gösterin. İki yağı karışım haline getirerek kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Uzun, canlı ve gür kaşlara sahip olmanızı sağlayacak badem yağının herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Ancak kullanım dozunu abartmamakta da fayda var. Birkaç damlası ile fayda sağlamak mümkündür.

Badem yağı kaş ve kirpikleri nemlendirerek daha hızlı uzamasını sağlar. Aynı zamanda bu bölgelerdeki kıl dökülmelerini önleyerek var olan kaş ve kirpiklerin sağlığını da korur. Badem yağı ile kaş bakımı kürü uygulamasını yaklaşık 2 ay boyunca düzenli olarak uyguladığınızda kalıcı olarak çözüm sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Islak Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ıslak makyaj, ıslak makyaj nasıl yapılır ve ıslak makyaj uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.