Babydoll Gecelik Nedir

Gecelik dendiği zaman hepimizin aklına yatarken giyilen, rahat, yumuşak giysiler gelir. Bunlara gece vakti giyilen özel kıyafetleri de ekleyebiliriz. Örneğin abiye kıyafetler özel gecelere mahsus kıyafetlerdir.

Gecelik mi büstiyer mi ikilemi kızları oldukça meşgul eden bir konu olmuş. Fakat gene de birinci türden kullanım çok daha yaygındır, geceliğimiz günlük hayatımızın bir parçasıdır. Bu rahat giysiler danteller, saten ve parlak kumaşlar, ipeksi dokunuşlar ve çok değişik modellerle birlikte fantazi iç giyim çeşitleri içinde yer alıyor. Konuyla ilgili olarak vazgeçilmez danışmanımız olan arama motorlarına baktığımızda erkekler saten gecelik sever mi ya da saten pijama rahat mı türü sorularla bile karşılaşıyoruz. Konu daha da ilginç hale geliyor. İlk gece ne giymeliyim sorusu bir anda karşınıza çıkıyor.

Fantezi Gecelik Çeşitleri İçinde Babydoll

Bu kulvardan ilerleyince fantazi gecelik modellerine ulaşıyoruz. İç giyimin bu özel çeşidi içinde özellikle babydoll tip denilen gecelikler öne çıkıyor. Aslında bu kesim gecelikler özel zamanlardan öte, günlük kullanım içinde bile yer alabilir. Çünkü bu gecelikler göğüs bölgesinin hemen altında boğumlanır, alt kısma doğru bollaşır ve basenlerin hemen altında biter. Kullanımı rahattır, mini boy bir kombinezona benzer. Türkçe’ye oyuncak bebek olarak çevrilen babydoll kelimesi fantazi gecelik çeşitleri içinde çok geçer. Dantel veya saten türü akıcı kumaşlardan üretilen, albenili renkler kullanılan babydoll gecelikler seksi görünmenin popüler aksesuarıdır. Dekolte kısımları açık veya kapalı olabilir.

Dekoltenin derin biçimde geldiği, kısa ve vücuda daha çok oturan, şeffaf olanlar ise seksi gecelikler içinde ayrıca tercih edilen modellerdir. Kırmızı, uçuk mavi ve siyah en çok kullanılan renklerdir. Dantel ve transparan olarak yapılıyorlar. Erkekleri etkileyen gecelik modelleri içinde kesinlikle yer alırlar. Belki de her kadının gardırobunda bir tane olmalıdır.

Fantazi İç Giyim İhtiyacı

Çünkü seks hayatının renklenmesi ve kaliteli olması yetişkin psikolojisi içinde çok önemli bir konudur. İnsanlar cinsel hayatlarında mutlu oldukları sürece kendilerini daha iyi hissederler, depresyon riski azalır. Sakinleştirici ilaç kullanımının son yıllarda aşırı ölçüde artması toplumumuzda depresyon tehlikesinin boyutlarını gösteriyor. Pek akla gelmese jartiyer çeşitlerinin mutlu olmak için bir tür oyuncak sayıldığını konuya ekliyoruz. Bir kadın böyle bir gecelik ile partneri karşısında kendini daha güvenli, daha seksi hissedecek, istenen kadın olmanın mutluluğunu yaşayacak, kendine olan güveni de artacaktır.

Yeni Evlenenler Müşteri Profili İçindedir

Baştan çıkaran gecelik türü olarak da tanımlanan fantazi gecelik türleri yeni evlenenlerin giyim eşyaları içinde bir şekilde yer alıyor, bazen çeyizlerin bir kenarına da konuyor. Bu çeşit alışverişlerde online alışverişler tercih edilen ortam olmaya başladı. Müşteri profilini oluşturanlar online alışverişlerde kendilerini daha rahat hissediyorlar. Gelen üründe sorun çıkması ise bu alışveriş türünde giderek azaldı.

Bir önceki yazımız olan En Yaygın Alışveriş Teknikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde alışveriş rehberi, butik siteleri ve en iyi butik sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.