Agario Oyunu Popülerliğini Yitiriyor Mu

Oyun bir internet oyunu olmasına rağmen çok büyük kitlelerce oynanması ve çok ilgi çekmesi ile göze çarpıyor.

Oyuna ilk girdiğinizde bu da oyun mu diyebilirsiniz. Fakat oynadıkça ilginç bir hırsa sahip oluyorsunuz ve bir kere daha bir kere daha diyerek belki onlarca kez oynuyorsunuz.

Oyuna başladığınızda on değerinde skorunuz oluyor ve etrafta bulunan oyunun belli aralıklarda yemleri yiyerek büyüyorsunuz ve büyüdükçe skorunuz artıyor, hızınız azalıyor. Büyümeye devam ederken yediğiniz yemler artık sizin skorunuzu arttırmamaya başlıyor ve oyundaki diğer oyuncuları yemeniz gerekiyor tabi sizi de yiyebilirler.

Space tuşuna basarak skorunuzun yarısı büyüklüğünde ve boyutunuzun yarısı kadar bölünüyorsunuz, bölünürken mouse’unuzun gösterdiği yönde biraz daha ilerisine doğru bölünüyorsunuz buda diğer rakipleri yemek için ulaşmanızı sağlıyor.

Alanın belli yerlerinde yuvarlak dikenler bulunuyor eğer büyükseniz ve çarparsanız biraz işiniz zor çünkü parçalanıyorsunuz ve buda rakipleriniz tarafından yenilme olasılığınızı arttırıyor. ’W’ tuşuna basarak ise küçük boyutlarda parça atmaya başlıyorsunuz aslında bu durum biraz sinir bozucu. Sinir bozucu olmasının iki nedeni var. Sebeplerden biri: arkadaşıyla aynı serverda bulunan kişiler ekranın sağ tarafında bulunan ilk on skor tablosuna girmek amacıyla birbirlerini beslemesi buda tek başına girenlerin başarısını düşürmekte. İkinci sebebi ise biraz önce bahsettiğim dikenlerin arkasından ‘W’ tuşuna basarak fırlattığımız parçalar dikenden geçtiği için dikenli hale geliyor ve dikenin diğer tarafında bir oyuncu varsa parçalanmasına sebep oluyor.

Eğer arkadaşlarınızla aynı serverda oynamak istiyorsanız Chrome tarayıcısına ekleme yaparak oyunda IP’nizi görebiliyor ve arkadaşlarınızla aynı IP’yi yazarak aynı serverda oynayabiliyorsunuz. Bu konuyla ilgili biraz araştırma yaparsanız Chrome tarayıcınıza nasıl ekleme yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan İkiz Gebelikte Doğum Sonrası Emzirme başlıklı makalemizde emzirme ve ikiz bebek emzirme hakkında bilgiler verilmektedir.