90’lı Yılların Çocuklarının Kesinlikle İzlediği 10 Muhteşem Film

Belki video oynatıcı kasetlerde daha şanslı olanların ise tüplü televizyonlar izlediği Pazar günlerinin muhteşem filmleri dönemin çocuklarının en sevdiği şeylerdi. Aslında 90’lar her açıdan çocukluğunu yaşayan son kuşaktı diyebiliriz. Bu listede ise o dönemin çocuklarının izlemiş olduğu en eğlenceli 10 filmi ele alacağız.

  • Evde Tek Başına

90’ların en absürt filmlerinden olan Evde Tek Başına’yı izlemeyen yoktur herhalde. Ailesi Fransa’ya tatile giden Kevin unutulur. Evin boş olduğunu zanneden hırsızlar da bunu fırsat bilerek soyguna karar verirler ancak bu onların için büyük bir hata olacaktır.

  • Aslan Kral

İMDB listesine göre en iyi 48’inci film olarak gösterilen Aslan Kral, kesinlikle en sevdiğim filmlerden biriydi. Ormanlar kralı aslan’ın ölümü üzerine prens Simba’nın krallığa doğru yolculuğu ele alınmaktadır.

  • Afacan Dennis

Sabahları sürekli oalrak Dennis’in çizgi filmlerini izleyip öyle dışarı çıkardık. 1993 yılında ise filmi vizyona girdi. Eleştirmenler baya eleştirse de aslında bu kimsenin umurunda değildi.

  • Space Jam

Başrolde Michael Jordan’ın olduğu ve çizgi film karakterlerinin de yer aldığı filmde NBA yıldızları kötü uzaylılar tarafından sömürülür ve kahramanlarımız bir maçta karşı karşıya gelecektir.

  • Doubtfire

Yine 1993 yapımı olan filmde istemsizce karısından boşanan adamın çocuklarından ayrılmamak adına girdiği kadın kostümü ile onlara bakıcılık yapmasını ele almaktadır. Dönemin en iyi oyuncularından Robin Williams başroldedir.

  • Kaptan Hook

Peter Pan filmi olan Kaptan Hook’ta Robin Williams’a birçok yıldız eşlik etmektedir.

  • Jumanji

Ve yine Robin Williams. Dönemin en fantastik filmlerindem biri olan Jumanji’de bir grup genç son derece tuhaf bir oyunu oynarlar ve tüm hayatları değişmeye başlar.

  • Özgür Willy

İçimize balina sevgisi aşılayan bu filmde sirkte esir olarak tutulan balina Willy ve onu özgür bırakmaya çalışan bir çocuğun hikayesini izledik.

  • Casper

Çizgi filmleri ile büyüdüğümüz sevimli hayalet Casper’ın beyaz perdeye aktarılan filminde Casper ve 13 yaşındaki kızın maceralarını göreceksiniz.

 

  • Afacan Köpek Beethoven

Sanırım bu filmi izlemeyen yoktur hatta filmi izledikten sonra birçok kişi eve köpek almak istemiştir. Tam bir aile filmi olan Beethoven’da kocaman ve salyalı köpeğin ve onun sahiplerinin hikayesini izledik.

Bir önceki yazımız olan 2018-2019 Kış Sezonununda En Sık Göreceğimiz 9 Saç Modeli başlıklı makalemizde 2018 saç modelleri, 2019 saç trendler ve kış sezonu saç trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.