5 Adımda Kolay Makyaj

Günü kurtaran makyaj önerileri ile makyajınızı kolayca yapabilirsiniz. Özellikle aceleniz olduğu zamanlarda sizi kurtaracak, hızlı bir şekilde yapabileceğiniz makyajlar hem güzel görünmenizi sağlayacak hem de size vakit kazandıracaktır. Aşağıda sizin ile paylaştığımız makyaj adımlarını izleyerek hızlı ve güzel görünen bir makyaj yapabilirsiniz.

  1. BB Krem Uygulayın

BB krem uygularken cildi nemlendiren ve cilde doğal bir renk ve doku veren makyaj ürünüdür. BB krem uygulayarak cildinizi makyaja hazırlarsınız. BB krem fondötenin aksine daha hafif dokulu ve daha doğal görüme sahip olduğu için parmaklarınızın ucu ile yedirdiğinizde dahi cildinize ışıltı ve renk veren ürünlerdir. Aceleniz olduğunda ve kolay makyaj yapmak istediğinizde tercihinizi daime BB kremlerden yana kullanın. BB kremi sürerken sünger ya da fırça kullanabileceğiniz gibi parmak uçlarınız ile de ürünü cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinize BB kremi uygulamadan önce bir miktar nemlendirici sürerek BB kremin cildinizde daha rahat bir şekilde dağılmasını ve daha homojen bir görünün kazanmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Nude Ton Farların Mucizesini Keşfedin

Parlak tonda ve koyu renk farlar çok doğru noktalara uygulanması ve çok uğraşılarak dağıtılması gereken makyaj ürünleridir. Bu neden ile kolay bir makyaj uygulaması istiyorsanız tercihinizi koyu renk, parlak ürünlerden yana kullanmayın. Nude renkte ve cilt renginize yakın tonlarda seçeceğiniz farlar ile yapacağınız göz makyajı son derecede doğal görünecek ve oldukça hoş bir görünüm elde etmenizde size yardımcı olacaktır. Farı uyguladıktan sonra daima far fırçası ile farı dağıtın ve renklerin geçişinin yumuşak olmasını sağlayın. Böylece göz makyajınız göze batmayacak ve çok hoş görünecektir.

  1. Rimel İle Kolay Makyaj

Rimel göz makyajının olmazsa olmazıdır. Gözlerinizin hem daha büyük hem de daha çekici görünmesini sağlayan rimeller ile oldukça etkileyici ve şık bir makyaj yapabilirsiniz. Rimeli kolay bir şekilde uygulamak için rimel fırçasını daima gözlerini paralel olacak şekilde tutun. Kirpik dibinden başlayarak uca kadar rimeli sürün. Rimeli sürerken, rimel fırçasını kıvırmanız kirpiklerinizin daha kıvırcık ve dolgun olmasını sağlayacaktır. Rimeli alt kirpiklerinize uygulamak için ise rimeli oldukça hafif tutun. Böylece alt kirpiklerinizde yoğun rimelli bir görünüm oluşmayacak daha doğal görünümlü kirpiklere kavuşacaksınız.

  1. Likit Rujların Mucizesi İle Tanışın

Aceleniz varsa ve kolay bir makyaj uygulaması istiyorsanız tercihinizi likit rujlardan yana kullanın. Likit rujlar fırça ile sürüldüğü için diğer rujlara göre çok daha kolay bir şekilde sürülmektedir. Dudak çizginizi belirleyerek daha doğru ruj sürmenizi sağlayan likit rujlar ile dudaklarınızı dolgun ve çekici gösterebilirsiniz. Renk olarak pek çok renk skalasında üretilen likit rujları uygularken mutlaka fırçada çok fazla ürün olmamasına özen gösterin. Özellikle mat likit rujları fazla uyguladığınızda dudaklarınız kuru ve çizgili bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle her zaman yeterli miktar ürünü dudaklarınıza uygulayın.

  1. Allık İle Cildinize Renk Katın

Son adım olarak cildinize doğru tonda süreceğiniz allık ile ışıltı katabilirsiniz. Allığı cildinize uygularken elmacık kemiklerinizin hizasından aşağıya sürmemeye özen gösterin. Allığın rengine karar verirken ten renginizi ve yanaklarınızda hangi tonda bir ışıltı istediğinizi düşünün. Doğru renk allık ile oldukça feminen ve dolgun yanaklara kavuşabilirsiniz. Allık uygularken hızlı ve etkili bir kullanım istiyorsanız likit allıkları tercih edebilirsiniz. Likit allıklar hızlı makyaj için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Likit allığı yanaklarınıza sürün ve allık fırçası ya da elleriniz ile ürünü elmacık kemiklerinizin olduğu bölgeye uygulayın ve cildinize dağıtın.