2019 Makyaj Trendleri

2019 Makyaj Trendleri Neler?

Tarzınızı ve güzelliğinizi tamamlayan en önemli etkenin makyaj olduğunu düşünenlerden misiniz? O halde doğru adrestesiniz. Makyaja dair yoğun ilgisi olanlar için 2019 makyaj trendleri neler sorusuna cevaplar sunacağız. Makyaj bir yandan cilt kusurlarını kapatan, bir yandan da cildi istenilen forma ulaştıran bir uygulamadır. Siz de güzel görünmek için çeşitli makyaj tüyolarından faydalanıyor ve sezon trendlerine uygun makyaj yapmayı seviyorsanız sizler için önerilerimiz var. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yeni sezonda ışıltılı farlar ve neredeyse makyajsız gibi görünen doğal ciltlerin trend olacağınızı belirtelim. Bununla birlikte özel gecelerde ise doğallığın tam aksine yoğun buğulu göz makyajı ön plana çıkacak. Sizler de 2019 trendlerine uyum sağlayarak makyajınızın büyüleyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

2019 Makyaj Trendleri Hakkında Tüyolar

Doğal Makyaj Trendi

2019 yılının en popüler makyaj trendi neredeyse hiç makyaj yapılmamış gibi görünen doğal görünümlü makyaj olacak. Far seçiminde tarçın ve kızılımsı tonlar tercih edilirken, rujlarda nude tonlar ile dudakların doğallığı ön plana çıkacak. Günlük yaşamda doğal görünümlü makyaj ile 2019 makyaj trendleri uyumunu yakalamak son derece kolay olacak.

Nude Ruj Trendi

Rujlarda en koyu renk nude kahve tonları olarak ön plana çıkıyor. Yeni sezonda koyu bordolar, koyu kırmızılar yerini nude tonlarına bırakıyor. Daha doğal dudaklar ön plana çıkarken dudaklarını nemli göstermek isteyenler için lipglos modası geri dönüyor.

Dumanlı Göz Makyajı Trendi

Özel gecelerde gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmanızı sağlayacak dumanlı göz makyajı tekrardan trendler arasında. Siyah yada kahverengi göz kalemi kullanarak kolayca dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta gözlerinizi ön plana çıkarırken dudaklarınızı nude tonlar kullanarak doğal bırakmanızdır.

Ciltte Sadelik Trendi

Göz ya da dudak makyajınızı koyu tonlarda uyguluyorsanız cildinizi kesinlikle sade bırakın. Sadece gözle görünür rahatsız edici cilt sorunlarınızın üzerine hafif yapıda bir fondöten uygulayarak cildinizin doğallığını ön plana çıkarın.

2019 makyaj modası trendleri ile siz de hem doğallığınızı, hem de güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Yeni sezonda özellikle aydınlatıcılarınızı makyaj masanızın en az kullanılanlar kısmına kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde gül suyunun cilde faydaları, gül suyunun cilde faydaları nelerdir ve gül suyunun cilt için faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.